View Single Post
  #3092 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 16:58:42
Wildhoney's Avatar
Wildhoney Wildhoney este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2009
Locaţie: Galati, Austria
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 111kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)

anul trecut in vara ne invita sefa de atunci cica la o intalnire cu niste nutritionisti eu entuziasmata nevoie mare ca gata pot sa vad si eu daca ce fac ca sa slabesc e bine. Aiurea au venit unii care cica slabisera de la nush cate kilograme (ne-au aratat niste poze before/after) inlocuind 2 mese din 3 cu prafurisi au inceput sa ne faca capul mare ca sa venim la o consultatie etc ca e gratis. M-am dus si cica mi-au masurat grasimea din corp (m-a pus sa tin un aparat in mana) au ajuns ei la concluzia ca nu se poate asa ceva, am FOARTE multa grasime in corp (desi aveam vreo 69 de kilograme, scazute de la 95) si ca ce mananc eu nu e bine ca nu e sanatos sa mananc carne de pui la gratar si ca mai bune sunt prafurile...si ca pentru 3 milioane pe luna pot sa slabesc nush cate kilograme...Doamne fereste. Mai grav e ca sunt unii care chiar cred balivernele lor
Wildhoney, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2143 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1627 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]