Subiect: Jurnal nikole 89
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 15 mai 2012, 10:33:46
nikole89's Avatar
nikole89 nikole89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
ce mai facut sa rid, lasa-l sa se tine ca mai consuma si el asa caloriile, sa stii ca si eu de cind am slabit am un simt tare critic si nu-mi dau seama de ce ajung sa se ingrase pina peste 100 kg si nu se gindesc cum arata , fiind ca e o imagine nu prea frumoasa, dar daca ma gindesc si la sanatatea acestor persoane ma ia groaza, poate nu e chiar asa usor sa renunti la mincare dar merita...merita sa fii sanatos, merita sa arati bine si sa fii placut
da asa si eu chiar ieri am vazut in maxi taxi o doamna care nui ajundeau decat 2 scaune am ramas uimita saraca cred ca o dor tare picioarele cara ca un hamal vreo 120 de kg dupa ea si ce greu mergea saraca nu isi da seama? ori o fi bolnava ? si am 0 vecina tot ca de vasta noastra asa era mare tare si isi radeau baietii de ea mananca si tu o salata dar ea parca nu intelege tot cu grasimuta cred ca daca ar vrea ar putea discutia asta ma motivat taree mia trecut si pofta de mancare minunat
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]