Subiect: Ein neues Leben
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 11 iul 2017, 15:19:22
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Ein neues Leben

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
si mie mi se intampla exact la fel cu fructele in ceea ce priveste urinatul. strugurii si lebenita nu imi provoaca acea foame intensa cum o fac restul fructelor. Iar in ceea ce priveste batoanele dietetice, eu eram mare fan in urma cu cativa ani. nu stiu cat sunt de sanatoase dar tin foarte bine de foame, mai ales cu o cana de lapte langa. am reusit sa slabesc cu ele, inlocuind practic masa cu acel baton, unul sau doua pe zi, de obicei le mancam la cina (fibrobar se numesc), iar pranzul il mancam in aceea perioada normal, mancare gatita dar usoara.
Eu mananc batoane de ciocolata dietetice de la Gerlinea, sunt foarte foarte bune la gust dar si scumpe , mie nu imi tin de foame dar le mananc in loc de alte dulciuri mai periculoase. Din pacate orice dulciuri as manca (dietetice sau nu) dupa cateva ore imi chioraie urat stomacul ca si cum mi-ar fi foame dar nu imi este (am colon iritabil). A patit cineva asa ceva cu stomacul? Se aude ca si cum ar chiorai niste broaste , deja de peste 3 ani am problema asta dar nu cred ca e numai de la intestin iritabil.
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui :
ADINAadinutza (11 iul 2017)