Subiect: Jurnal Craiasa
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 13:11:29
craiasa's Avatar
craiasa craiasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 52
Dieta: personalizata,fara dulciuri,grasimi,paine si fara sedentarism
Date: 168cm, 56.5kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Craiasa

Buna fetelor,scuze ca nu mai vizitez jurnalul meu,insa o sa intelegeti de ce.Tocmai m-am externat cu micuta mea din spital,de 2 zile,dupa 1 saptaman de groaza ,intrucat bebele meu a captat acel virus de diaree si varsaturi,care circula prin judetul Brasov mai nou, asa ca ne-am distrat de minune,iar in urma distractiei am slabit de griji,nesomn si nemancat,ptr.ca numai cine nu a fost prin spital nu intelege ce spun.Acum suntem la covalescenta,multumesc bunului Dumnezeu ca a facut-o bine,ca despore medici....,si asa ca de acum incolo intru in matca vechilor mele obiceiuri,a mancatului sanatos,a unui regim de viata asa cum trebuie,pentru ca,cel mai bine este ACASA,oriunde s-ar afla aceasta.Va pup si multa sanatate va doresc !!!!
craiasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1130 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 614 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]