Subiect: Costuri sarcina
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 12:52:19
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Costuri sarcina

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
buna Mailin,

Utrogestan mi-a spus doctora sa iau pana la sfarsitul sarcinii

nu stiu exact daca de la elevit m-am ingrasat
la inceputul lunii aprilie m inceput un regim sanatos , fara paine, fara ...fara... in urma caruia am slabit aproape 10 kg.
in momentul in care am ramas insarcinata, nu am mai tinut cont de regim, am inceput sa pap mai de toate, si ceva paine ca sa tina de foame, si la 4 luni am ajuns sa pun pe mine 7 kg (am plecat de la 76 si am ajuns la 83)
cand am ajuns la doctora s-a speriat asta D,ca sunt suspecta de tiroida, dai si du-te la analize pt tiroida,control de specialitate ...si toate bune...
mi-a spus ca sa redus/renunt la paine, paste, orez pt ca pot face diabet zaharat de tip II - gestational - asa ca am inceput din nou sa am grija de ce pap si pana acum,intr-o luna jumate nu am mai pus pe mine decat 1 kg.

parerea mea este ca mi-am dat peste cap kilogramele in momentul in care am inceput sa pap altceva decat ce papam in timpul regimului, nu stiu cat m-a afectat elevitul

sanatate maxima va doresc
Buna Claudia,

ai luat de la inceput elevit? In cazul tau nu cred ca de la Elevit te-ai ingrasat. Am mai citit eu ca fetele care au tinut inainte de sarcina dieta au tendinta sa se ingrase in sarcina cand nu mai e permisa o dieta in sensul cunoscut al cuvantului.
si tie si lui bebe sanatate multa
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat