View Single Post
  #310 (permalink)  
Vechi 15 nov 2014, 20:27:11
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Deci dimineata la cantar asa cum am intuit 61,6 , azi am fost cuminte si tare cred ca maine este cu 60 pentru ca de obicei cand dau jos vin odata 2-3 kg si apoi stau o luna dar vedem maine . Stiam ca am sa slabesc pentru ca am inceput sa-mi observ formele si functionez ceva de genul : prima dau jos de pe burta si partea superioara ( incep sa mi se vada aripioarele foarte naspa ) iar apoi dau de pe coapse (aripioare) si ma mentin asa pana la urmatoarea tura de kg care pleaca . De obicei in perioada de aparenta stationare am observat ca pielea trece prin diferite faze - la inceput am riduri si arata naspa iar apoi se retrage frumos de parca nu ar fi atarnat deloc (daca ma hidratez bine dureaza mai putin perioada de riduri )
Da e naspa situatia cu vecinii nostri dar dupa ce m-am plans aici de parca era sfarsitul lumii m-am calmat si cred ca nu-i asa prost incat sa faca ceva care sa-l coste (cred ca-mi lipsea prietena mea psiholoaga care ma lasa sa ma plang apoi ma intreba ce cred eu ca este de facut si mai apoi ma priveste linistita cum imi dadeam singura solutia )
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
Almara1 (18 mar 2016), Michelina (16 nov 2014), Pasy (16 nov 2014), rozica1965 (16 nov 2014)