View Single Post
  #3114 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 23:30:09
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Ca de obicei, ai dreptate... chiar daca nu am fost miss perfectiune de joia trecuta de cand m-am reapucat de treaba serios, se vad rezultate. Am mancat pepene rosu la 2 zile (cantitati decente, desigur) si pepene galben o data si de cateva ori nu am respectat intervalele, dar am exclus total dulciurile, produsele de patiserie, mai exact toate 'bombele'... Am probat niste pantaloni care inainte nu se inchideau, iar acum sunt perfecti..plus ca imi dau seama si in oglinda.. pacat ca nu m-am si cantarit sa masor rezultatele, dar consider ca are o influenta prea mare asupra psihicului meu ca sa mai fac greseala sa devin obsedata de dansul. Ochiul meu cel foarte critic si oglinda sunt mai aproape de adevar si..rezultatele pozitive ma incarca pozitiv
neata fetelor
lala felicitari!!
apropos de fructe, mie personal nu mi se pare pepenele rosu ceva ce ar trebui interzis.. are f multa apa si fibre.. daca nu ma insel nu are incarcatura glicemica mare... cred ca 300 g se pot manca lejer.
strugurii in schimb sunt bombe... calorice!! in schimb au in ei niste chestii extrem de sanatoase care nu se gasesc in alte alimente (poate doar in vin normal - dar eu sunt antialcool) .. si eu as recomanda consumul lor macar cand si cand...
flora, daca ai mancat strguri zilele astea, nu-i bai!! nu mai manca de maine, inlocuieste-i cu alt fruct dar sa stii ca , intr-o dieta, cantitatile de fructe despre care vorbesti tu, adica 1 kg, mi se par fabuloase!! eu personal nu recomand mai mult de 300 g fructe pe zi... dar eu am mai multe kg de pierdut ca voi... ideea e ca fructele sunt foarte mult ridicate in slavi.. dar ele nu au nimic ce nu se gaseste si in legume.. de ex, nici lamaia, si nici un alt fruct nu are atata vitamina C cum are un ardei rosu sau patrunjelul.. e numai un exemplu.. deci daca le mancati ocazional nu o sa suferiti de carente sau avitaminoze sau mai stiu eu ce... dar repet, niciuna din voi nu are atata de slabit cat am eu!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].