Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3111 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 19:54:11
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
lala, faptul ca monti spune ca trebuie mancat la 3 ore distanta sau 4 sau 5 nu e o litera de lege.. tu poate nu ai mancat mult, sau s-a digerat repede in 2 ore si de asta ti-a fost foame..
consider ca e mai important sa inveti sa iti asculti organismul si cererile lui decat sa respecti niste reguli care nu sunt aceleasi pentru fiecare organism..
Ca de obicei, ai dreptate... chiar daca nu am fost miss perfectiune de joia trecuta de cand m-am reapucat de treaba serios, se vad rezultate. Am mancat pepene rosu la 2 zile (cantitati decente, desigur) si pepene galben o data si de cateva ori nu am respectat intervalele, dar am exclus total dulciurile, produsele de patiserie, mai exact toate 'bombele'... Am probat niste pantaloni care inainte nu se inchideau, iar acum sunt perfecti..plus ca imi dau seama si in oglinda.. pacat ca nu m-am si cantarit sa masor rezultatele, dar consider ca are o influenta prea mare asupra psihicului meu ca sa mai fac greseala sa devin obsedata de dansul. Ochiul meu cel foarte critic si oglinda sunt mai aproape de adevar si..rezultatele pozitive ma incarca pozitiv
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3112 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 20:00:38
Flora's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Limassol, Cipru
Vârsta: 45
Dieta: Monty personalizat
Date: 167cm, 62.5kg
Mesaje: 394
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul



Fructele au multi carbo (zaharuri), de aceea se recomanda consumarea lor cu moderatie. 3-4 fructe pe zi sunt suficiente in perioada de slabire.
Strugurii au IG. mare, incarcatura glicemica mare... sunt clar abatere.

Lista cu Indicii glicemici o gasiti la mine la semnatura.
Indicici glicemici mici pot fi consumati oricand, oricat. Atentie la produsele lactate cu zer (lapte, iaurt, branza proaspata, nescursa) pt ca au incarcatura glicemica mare si , mancate in exces, stopeaza slabirea.

Indicii glicemici medii se pot manca impreuna cu alimente cu indice mic doar daca nu au nici un fel de grasimi.

Indicii glicemici mari sunt de evitat. Exceptie fac alimentele cu steluta * deoarece au incarcatura glicemica mica si se pot manca din cand in cand, preferabil dimineata.
Imi cer scuze pentru confuzia cu strugurii insa am intrebat intr-o zi fetele si mi-au spus ca struguri au indice mic si de aici confuzia ..... pai si eu am mancat la struguri firar sa fie.
Ame multumesc pentru lista am sa o copiez sa o am in computer.
__________________
[SIZE=4]Jurnal Florina martie 2011
[COLOR=SeaGreen][FONT=Impact]Ziarul slabutelor informate
[COLOR=Black][FONT=Arial]http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/ziarul-slabutelor-informate-dieta-alimentatie-sport-nu-numai-8712.htm
Flora, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 960 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3113 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 21:09:50
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul



Fructele au multi carbo (zaharuri), de aceea se recomanda consumarea lor cu moderatie. 3-4 fructe pe zi sunt suficiente in perioada de slabire.
Strugurii au IG. mare, incarcatura glicemica mare... sunt clar abatere.

Lista cu Indicii glicemici o gasiti la mine la semnatura.
Indicici glicemici mici pot fi consumati oricand, oricat. Atentie la produsele lactate cu zer (lapte, iaurt, branza proaspata, nescursa) pt ca au incarcatura glicemica mare si , mancate in exces, stopeaza slabirea.

Indicii glicemici medii se pot manca impreuna cu alimente cu indice mic doar daca nu au nici un fel de grasimi.

Indicii glicemici mari sunt de evitat. Exceptie fac alimentele cu steluta * deoarece au incarcatura glicemica mica si se pot manca din cand in cand, preferabil dimineata.
Multumesc pentru lamuriri, Ame, am inteles! Deeci am gresit aici, cu strugurii. Dar macar am mancat si eu cateva boabe de struguri parfumati anul asta , de acuma nu mai pun gura pe ei!

Maine merg la un salon de cosmetica, sa ma pensez putin, si o sa ma interesez si de tratamentele corporale existente aici, poate voi gasi ceva ce mi se potriveste!
Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Ca de obicei, ai dreptate... chiar daca nu am fost miss perfectiune de joia trecuta de cand m-am reapucat de treaba serios, se vad rezultate. Am mancat pepene rosu la 2 zile (cantitati decente, desigur) si pepene galben o data si de cateva ori nu am respectat intervalele, dar am exclus total dulciurile, produsele de patiserie, mai exact toate 'bombele'... Am probat niste pantaloni care inainte nu se inchideau, iar acum sunt perfecti..plus ca imi dau seama si in oglinda.. pacat ca nu m-am si cantarit sa masor rezultatele, dar consider ca are o influenta prea mare asupra psihicului meu ca sa mai fac greseala sa devin obsedata de dansul. Ochiul meu cel foarte critic si oglinda sunt mai aproape de adevar si..rezultatele pozitive ma incarca pozitiv
Felicitari pentru rezultate, sa o tii tot asa suntem conforme si mergem inainte!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3114 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 23:30:09
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Ca de obicei, ai dreptate... chiar daca nu am fost miss perfectiune de joia trecuta de cand m-am reapucat de treaba serios, se vad rezultate. Am mancat pepene rosu la 2 zile (cantitati decente, desigur) si pepene galben o data si de cateva ori nu am respectat intervalele, dar am exclus total dulciurile, produsele de patiserie, mai exact toate 'bombele'... Am probat niste pantaloni care inainte nu se inchideau, iar acum sunt perfecti..plus ca imi dau seama si in oglinda.. pacat ca nu m-am si cantarit sa masor rezultatele, dar consider ca are o influenta prea mare asupra psihicului meu ca sa mai fac greseala sa devin obsedata de dansul. Ochiul meu cel foarte critic si oglinda sunt mai aproape de adevar si..rezultatele pozitive ma incarca pozitiv
neata fetelor
lala felicitari!!
apropos de fructe, mie personal nu mi se pare pepenele rosu ceva ce ar trebui interzis.. are f multa apa si fibre.. daca nu ma insel nu are incarcatura glicemica mare... cred ca 300 g se pot manca lejer.
strugurii in schimb sunt bombe... calorice!! in schimb au in ei niste chestii extrem de sanatoase care nu se gasesc in alte alimente (poate doar in vin normal - dar eu sunt antialcool) .. si eu as recomanda consumul lor macar cand si cand...
flora, daca ai mancat strguri zilele astea, nu-i bai!! nu mai manca de maine, inlocuieste-i cu alt fruct dar sa stii ca , intr-o dieta, cantitatile de fructe despre care vorbesti tu, adica 1 kg, mi se par fabuloase!! eu personal nu recomand mai mult de 300 g fructe pe zi... dar eu am mai multe kg de pierdut ca voi... ideea e ca fructele sunt foarte mult ridicate in slavi.. dar ele nu au nimic ce nu se gaseste si in legume.. de ex, nici lamaia, si nici un alt fruct nu are atata vitamina C cum are un ardei rosu sau patrunjelul.. e numai un exemplu.. deci daca le mancati ocazional nu o sa suferiti de carente sau avitaminoze sau mai stiu eu ce... dar repet, niciuna din voi nu are atata de slabit cat am eu!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #3115 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 07:24:53
monicastoican's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Neata fetelor

Îmi încep fiecare zi citind, în metrou în drum spre lucru, ce aţi mai scris în seara anterioară . Am o nelămurire. Pentru micul dejun îmi tot făceam biscuiţi din fulgi de ovaz, oarecum în stilul batoanelor magda. Dar ieri m-am gândit să nu le mai fac dulci ci putin sarate ca să le pot manca dimineaţa cu zacusca sau chestii din astea de uns sarate. E ok având în vedere ca painicile astea conţin doar fulgi de ovăz, secară, tărâţe şi doar o lingură de făină integrală plus puţină drojdie? Mă gândesc ca ar trebui să aibă procent mai mare de fibre decât wasa, deci s-ar putea combina. Ce ziceţi? Mi-au ieşit ft bune, mult mai pufoase decât wasa.
monicastoican, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3116 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 08:01:19
Flora's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Limassol, Cipru
Vârsta: 45
Dieta: Monty personalizat
Date: 167cm, 62.5kg
Mesaje: 394
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
neata fetelor

flora, daca ai mancat strguri zilele astea, nu-i bai!! nu mai manca de maine, inlocuieste-i cu alt fruct dar sa stii ca , intr-o dieta, cantitatile de fructe despre care vorbesti tu, adica 1 kg, mi se par fabuloase!! eu personal nu recomand mai mult de 300 g fructe pe zi... dar eu am mai multe kg de pierdut ca voi... ideea e ca fructele sunt foarte mult ridicate in slavi.. dar ele nu au nimic ce nu se gaseste si in legume.. de ex, nici lamaia, si nici un alt fruct nu are atata vitamina C cum are un ardei rosu sau patrunjelul.. e numai un exemplu.. deci daca le mancati ocazional nu o sa suferiti de carente sau avitaminoze sau mai stiu eu ce... dar repet, niciuna din voi nu are atata de slabit cat am eu!!
Neata fetelor.
Draga Eva ai dreptate in privinta cantitati fructelor ca 1 kg este cam mult atunci cand vrei sa slabesti si nu numai eu cand eram salbuta adica eram pe mentinere mancam 1 kg de fructe si nu se punea nimic pe mine dar na eram mai tinerica la vremea aceea si metabolismul meu era altfel si eu mai zic ca decat sa mananc dulce mai bine mananc fructe cateodata functioneaza cateodata nu.
Vreau sa va spun ca eu am o problema cu trezitul noaptea si papaptul din frigider de curand m-am mutat in casa noua si avem open kitchen si si am cam dat iama in frigider (la casa cealalta inchidea sotul usa cu cheia pe fiecare seara) si cum sunt la concurs a trebuit sa le destainui fetelor ce prostii am facut si m-au incurajat si eu m-am ambitiont si azi noapte a fost prima noapte cand m-am trezit sa merg la baie si nu m-am gandit sa ma duc la frigider.
La micul dejun am papat fulgi de ovaz +laptic cad am sa mai stagnez am sa-i amestec cu ceai de tei.
Acusi fug sa-mi fac un frapee ca e asa de cald la noi...
__________________
[SIZE=4]Jurnal Florina martie 2011
[COLOR=SeaGreen][FONT=Impact]Ziarul slabutelor informate
[COLOR=Black][FONT=Arial]http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/ziarul-slabutelor-informate-dieta-alimentatie-sport-nu-numai-8712.htm
Flora, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 960 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3117 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 08:37:46
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
eu zic mai bine sa nu-l mai mancam deloooooc pe Domnul Dulce!!!! ca dulcele ucideee!!!!!!

musettina, eu zic ca poti sa mananci oatmeal-ul cand doresti si cand poftesti... eu il mananc cand ma trezesc pt ca tine de foame.. si nu ma mai gandesc nici la mancare nici la Domnul Dulce cateva ore bune!!! la mine functioneaza...
alta chestie care taie foamea si pofteleeeeee e cacaoa aia de la ora 5!!! cu ghimbir si scortisoara

ciocolata neagra e un aliment f sanatos, am mai scris eu candva, pentru vasele de sange, si daca se mananca o portie (adica 4 cubulete) nu e o tragedie indiferent cand se mananca.. ideal insa ar fi sa fie mancata intre mese, ca o gustare, eventual cand simtim putina foame...
Multumesc mult pt reteta. Azi de dimi am papat si au fost super buni plus ca nu am putut manca toata cantitatea era prea mult. Am sa incerc si cafeaua de la ora 5.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Fetelor, am mai venit si eu sa scriu cate ceva, in ultimelee zile doar v-am citit
Vesti proaste Au venit rusii si pe la mine in vizita. Asa ca am pus putina pauza la ciclul foarte strict de slabire Dr Man si am mai mancat azi niste ciocolata neagra (40g) si niste fructe. In ciclul de slabire nu era trecut asa, dar am asa o foame in mine de la rusi , ca daca nu o satisfac macar putin maine rup tot ce gasesc. Ma cunosc eu bine

Intrebare cum e cel mai bine sa mancam fructele de-a lungul zilei? Stiu ca in general se mananca cu 30 de minute inainte de masa sau la cel putin o ora dupa, datorita proprietatii lor de a fermenta si a crea disconfort.
Dar cum si in ce cantitati ar trebui sa le mancam ca sa nu afecteze procesul de slabire? Ma gandesc ca daca bag in mine un kg de prune inainte de fiecare masa, se supara cantarul pe mine

Si struguri nu avem voie deloc? Azi nu m-am putut abtine si am luat vreo 10 boabe.. tare greu ma abtin cand am rusii pe cap Rusine mie!

Va pup
Despre fructe asa cum am citit ele trebuie tratate ca dulciuri. Se recomanda consumul de fructe in prima parte a zilei ca noi sa putem consuma energia pe care ele o dau. Legumele sunt mult mai indicate si mult mai sanatoase. In loc de fructe puteti manca o rosie, are mult mai multe lucruri bune in ea decat fructele. Nu zic ca fructele nu sunt bune dar dr. M. Bilic nu recomanda decat un fruct pe zi. Nu as fi asa de drastica in ceea ce priveste fructele de sezon. Din punctul meu de vedere puteti manca fructe de sezon dar cu moderatie si sa stiti ca sunt sanatoase, adica bio, ne stropite, ne fortate sa creascaa sau altele...


Eu ma confrunt cu o problema nasoala .... indiferent ce mananc ma balonez. Am o burta cat o purcica cu tot cu purcelusi in ea. Nu stiu ce sa fac sa scap si nici nu stiu de la ce vine problema cu balonarea...
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #3118 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 08:50:25
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Draga Eva,

eu am fost pe la nr tau de kg si avem si aprox aceeasi inaltime. A fost foarte greu sa slabesc dar am facut-o. Am fost la un nutritionist in Romania si mi-a facut un regim personalizat. M-a intrebat ce imi place sa mananc si ce nu. Dupa care mi-a scris aprox 3 caiete de retete. Caietele erau facute pe ore si zile. De ex: eu ma trezesc pe la 5-5:30 micul dejun il luam pana in ora 7( de obicei ananas crud), gustarea la ora 10( samburi sau fructe uscate sau un iaurt cu fulgi sau un fruct), pranzul era intre 13 si 15 consta in: salata doar cu o lingurita de ulei, supa, ciorba, spanac...., la ora 17 aveam o gustare( peste care saream), si cina era pe la ora 20 dar nu mai tarziu ( ma culcam pe la 24) . Dupa masa de pranz si cina aveam o combinatie de ceaiuri pe care o beam.

Asa am slabit eu 20 de kg.
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #3119 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 13:25:32
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Fetelor ,la ce face referire anuntul din forum acela pentru care sa trimiti Cv-ul?Ca alte detalii nu am gasit.Despre ce este vorba?
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3120 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 18:38:48
dedeia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Date: 174cm, 68kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna fetelor, eu sunt noua pe aici am pus si eu meniul meu de azi; e mult-putin? / bine-rau? ca sunt incepatoare cu monti; sunt rezultate cu monti?
va pup

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:43
Fulgi de ovaz, Noe, 40g - 142 calorii
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 200g - 68 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Scortisoara, 2g - 6 calorii

Prânz, ora 11:35
Caras gatit, 170g - 174 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii

Gustare 2, ora 14:56
Mere, 250g - 130 calorii

Cina, ora 17:08
Pui la gratar, 100g - 102 calorii
Rosii, 380g - 69 calorii
Ardei gras galben, 50g - 14 calorii
Ceapa, 20g - 9 calorii
Ulei din turte de masline, 365, 10ml - 83 calorii

Gustare 3, ora 18:36
Mere, 200g - 104 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1004 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1493 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1493 calorii
__________________
i'm not fat i'm fluffy
dedeia, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole