Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #312 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 15:47:08
sophia80's Avatar
sophia80 sophia80 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

buna ziua,

noi am facut 35 de min de sport, suntem oxigenati, relaxati si satisfacuti la maxim datorita endorfinelor eliberate

in legatura cu sportul in sarcina, mai ales in ultimul trimestru de sarcina:
Sportul este bun si pentru copil- in timpul exercitiilor, fluxul sanguin este la maxim, dezvoltarea copilului derulandu-se la nivel optim. Copilul se foloseste de endorfinele cu efect euforic, secretate in timpul exercitiului. In contrast, endorfinele eliberate dupa sport au un efect linistitor atat pentru mama, cat si pentru copil.


Stefania, tu mai ai timp suficient la dispozitie pentru achizitii
insa eu, pana la 36 de saptamani vreau sa am absolut totul pregatit si nu mai am decat 5 saptamani la dispozitie.
trebuie sa fiu eu sigura ca sunt aranjate, calcate si pozitionate toate cele exact cum si unde vreau eu.
nu suport sa imi mute cineva nici macar o cana la 1 cm mai incolo ca vad stele verzi, d-apoi sa se ocupe altcineva de lucrurile copilului in caz ca se intampla sa nasc prea devreme
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2189 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1672 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat