Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #311 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 19:53:57
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Mie deja mi se umfla putin picioarele cand fac mult efort....de ex ieri nu am stat deloc pana la 12 am facut de mancare, apoi curatenie, apoi in oras cu treburi care trebuiau rezolvate urgent...aseara nu te mai putea-i intelege cu mine...toata noptea a zis al meu ca am facut ioi si vai

Si azi ar trebui sa o i-au de la capat, e sf de an tr sa inchei cu toate, impozite, taxe, pensi, sanatate...si unde mergi stai, data trecuta cand am fost la casa de sanatate mi s-a facut rau stand la coada la caserie.

Nu ma simt deloc bine am dureri de burta si de spate cred ca ar trebui sa i-au o pauza si sa merg maine.

Inainte sa fiu insarcinata nu aveam atata energie ca acum, acum nu am stare deloc....
daca o fi si bebele asa ca mine a fi vai de picioarele mele
Ai grija cu picioarele umflate. Incearca sa faci pauze cat mai multe. Nu-ti face bine nici tie si nici lui bebe sa stai mull in picioare.
Incearca sa delegi pe cineva (unde se poate) sa iti plateasca indatoririle, ca sa mai eviti din drumuri.


Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
cu pregatirile pentru bebei cum stati?
noi am cam cumparat ce ne trebuie si urmeaza sa mai primesc saptamana viitoare restul de hainute si alte lucrusoare de la maica-mea si de la frate-meu
dupa revelion o sa ma apuc sa le spal, sa le calc si sa le aranjez in dulapioare
tot la inceputul lui ianuarie o sa facem comanda de patut, carucior, cadita si o sa cumparam si restul de cosmeticale pentru putza
o sa mai ramana doar pampersii, dar are timp tati in 5 zile cat stam noi spitalizati sa-i cumpere

Eu nici nu ma gandesc sa fac achizitii pana in februarie, cand vor aparea si multe reduceri. M-am uitat zilele astea prin magazine si nu am vazut nimic pentru sezonul de primavara - vara, cand vine bebe, asa ca nu are rost sa achizitionez hainute pe care sa nu le utilizez.
Patutul il vor cumpara fratii mei de la IKEA, iar caruciorul il vor lua parinti sotului (si-au exprimat deja aceasta dorinta).
Ceea ce voi achizitiona vor fi biberoanele si alte lucruri pentru igiena lui bebe, dar tot la anul.
Acum profit ca nu e asa de agitat si ma lasa sa fac si eu ceva pregatiri pentru sarbatori. In plus pregatim camera pentru dumnealui (rearanjam camera sa aiba loc si mobilierul lui - asa e cand ai doar 2 camere la dispozitie si 1 bunica bonus).
Pupici!
Răspuns cu citat
  #312 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 15:47:08
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

buna ziua,

noi am facut 35 de min de sport, suntem oxigenati, relaxati si satisfacuti la maxim datorita endorfinelor eliberate

in legatura cu sportul in sarcina, mai ales in ultimul trimestru de sarcina:
Sportul este bun si pentru copil- in timpul exercitiilor, fluxul sanguin este la maxim, dezvoltarea copilului derulandu-se la nivel optim. Copilul se foloseste de endorfinele cu efect euforic, secretate in timpul exercitiului. In contrast, endorfinele eliberate dupa sport au un efect linistitor atat pentru mama, cat si pentru copil.


Stefania, tu mai ai timp suficient la dispozitie pentru achizitii
insa eu, pana la 36 de saptamani vreau sa am absolut totul pregatit si nu mai am decat 5 saptamani la dispozitie.
trebuie sa fiu eu sigura ca sunt aranjate, calcate si pozitionate toate cele exact cum si unde vreau eu.
nu suport sa imi mute cineva nici macar o cana la 1 cm mai incolo ca vad stele verzi, d-apoi sa se ocupe altcineva de lucrurile copilului in caz ca se intampla sa nasc prea devreme
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #313 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 19:01:35
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
buna ziua,

noi am facut 35 de min de sport, suntem oxigenati, relaxati si satisfacuti la maxim datorita endorfinelor eliberate

in legatura cu sportul in sarcina, mai ales in ultimul trimestru de sarcina:
Sportul este bun si pentru copil- in timpul exercitiilor, fluxul sanguin este la maxim, dezvoltarea copilului derulandu-se la nivel optim. Copilul se foloseste de endorfinele cu efect euforic, secretate in timpul exercitiului. In contrast, endorfinele eliberate dupa sport au un efect linistitor atat pentru mama, cat si pentru copil.


Stefania, tu mai ai timp suficient la dispozitie pentru achizitii
insa eu, pana la 36 de saptamani vreau sa am absolut totul pregatit si nu mai am decat 5 saptamani la dispozitie.
trebuie sa fiu eu sigura ca sunt aranjate, calcate si pozitionate toate cele exact cum si unde vreau eu.
nu suport sa imi mute cineva nici macar o cana la 1 cm mai incolo ca vad stele verzi, d-apoi sa se ocupe altcineva de lucrurile copilului in caz ca se intampla sa nasc prea devreme
Felicitari pentru sport! Eu practic singurul sport permis de medic: mers pe jos + pilates pentru gravide (exercisii usoare).
Da, asa e eu mai am destul timp la dispozitie.
Si eu fac urat cand mi se muta lucrurile si mi se indica de alti ce si cum ar trebui sa fac, deci te inteleg perfect.
Sper sa reusesti sa ai toate lucrusoarele pregatite si bebe sa vina la timp!
Pupici!
Răspuns cu citat
  #314 (permalink)  
Vechi 16 dec 2011, 20:46:51
skinny86's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 38
Date: 170cm, 88.5kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Salutare fetelor!
Long time, no see...am cam lipsit din peisaj...ocupata cu munca si altele...de saptamana asta am intrat si eu in concediu prenatal si am reusit sa va citesc din urma...
Si eu sunt la prima sarcina, nu stiu prea multe...cred ca o sa invat cu timpul...de exemplu nu stiu ce-s alea contractii si daca am avut???...am inteles descrierea lor dar nu-mi dau seama daca am avut...si cand trebuie sa merg la spital, adica cum imi dau seama cand urmeaza sa nasc? cand se rupe apa...sau mai dureaza?...sunt cam confuza...
Eu am acum 32 de saptamani...am cumparat hainute in general, am mai si primit....patutul cred ca il cumparam numai dupa anul nou...iar carucior mai la primavara...
Pana acum am pus 11-12 kg...dar mai e vreme si cred ca o sa mai pun.......noi sa fim sanatoase...ca le vom da jos
Răspuns cu citat
  #315 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 10:33:43
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de skinny86 Vezi mesajul
Salutare fetelor!
Long time, no see...am cam lipsit din peisaj...ocupata cu munca si altele...de saptamana asta am intrat si eu in concediu prenatal si am reusit sa va citesc din urma...
Si eu sunt la prima sarcina, nu stiu prea multe...cred ca o sa invat cu timpul...de exemplu nu stiu ce-s alea contractii si daca am avut???...am inteles descrierea lor dar nu-mi dau seama daca am avut...si cand trebuie sa merg la spital, adica cum imi dau seama cand urmeaza sa nasc? cand se rupe apa...sau mai dureaza?...sunt cam confuza...
Eu am acum 32 de saptamani...am cumparat hainute in general, am mai si primit....patutul cred ca il cumparam numai dupa anul nou...iar carucior mai la primavara...
Pana acum am pus 11-12 kg...dar mai e vreme si cred ca o sa mai pun.......noi sa fim sanatoase...ca le vom da jos
Nu esti singura care nu sti.....pe mine de o saptamana ma i-a cate-o durere in fiecare dimineata din spate spre burta, si mi se intareste putin burta, nu stiu daca astea or fi contractii fac 30 de sapt doar vinerea care vine.

Avand in vedere ca nici acum nu stiu sigur ce e,,,eu am cumparat multe hainute albastre, albe, verzi, galbene se zice ca 90% e baiat asa mi-a zis medicul, am pregatit nume de baiat daca e fetita sa vezi surpriza

Sunt pe langa la multe dar le invat eu din mers, poate de mai stateam pe dreapta cativa ani mai invatam de la alti....numai ca eu mi-am dorit dintotdeauna sa fiu mama tanara asa ca ma descurc cum pot...scoala, bebe

La cpitolul haine m-am dotat bine , mai am sa imi i-au ceva pt bagajul de spital, patutul il primesc saptamana viitoare, caruciorul il luam mai incolo
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #316 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 11:39:59
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de skinny86 Vezi mesajul
Salutare fetelor!
Long time, no see...am cam lipsit din peisaj...ocupata cu munca si altele...de saptamana asta am intrat si eu in concediu prenatal si am reusit sa va citesc din urma...
Si eu sunt la prima sarcina, nu stiu prea multe...cred ca o sa invat cu timpul...de exemplu nu stiu ce-s alea contractii si daca am avut???...am inteles descrierea lor dar nu-mi dau seama daca am avut...si cand trebuie sa merg la spital, adica cum imi dau seama cand urmeaza sa nasc? cand se rupe apa...sau mai dureaza?...sunt cam confuza...
Eu am acum 32 de saptamani...am cumparat hainute in general, am mai si primit....patutul cred ca il cumparam numai dupa anul nou...iar carucior mai la primavara...
Pana acum am pus 11-12 kg...dar mai e vreme si cred ca o sa mai pun.......noi sa fim sanatoase...ca le vom da jos
Nici eu nu am habar de partea de contractii, dar din cate am inteles de la cele care au nascut aceastea se manifesta cam ca la menstra, doar ca ceva mai puternic si pe durate foarte scurte de timp.
Cel mai bine este sa intrebi medicul care te urmareste si poate el iti si recomanda cand sa mergi sa te internezi.
Medicul meu a spsu ca trebuei sa am maxim 12 kg luate pe toata perioada sarcinii.
Pana acum am luat 4 - 5 kg (nu m-am mai cantarit recent), asa ca as mai avea voie la inca 7 - 8 kg maxim (cam 1,5 pe luna).
Asa cum spui si tu le vom da jos fara prea mare grija.


Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Nu esti singura care nu sti.....pe mine de o saptamana ma i-a cate-o durere in fiecare dimineata din spate spre burta, si mi se intareste putin burta, nu stiu daca astea or fi contractii fac 30 de sapt doar vinerea care vine.

Avand in vedere ca nici acum nu stiu sigur ce e,,,eu am cumparat multe hainute albastre, albe, verzi, galbene se zice ca 90% e baiat asa mi-a zis medicul, am pregatit nume de baiat daca e fetita sa vezi surpriza

Sunt pe langa la multe dar le invat eu din mers, poate de mai stateam pe dreapta cativa ani mai invatam de la alti....numai ca eu mi-am dorit dintotdeauna sa fiu mama tanara asa ca ma descurc cum pot...scoala, bebe

La cpitolul haine m-am dotat bine , mai am sa imi i-au ceva pt bagajul de spital, patutul il primesc saptamana viitoare, caruciorul il luam mai incolo
Parerea mea este ca ar trebui sa-ti consulti medicul de sarcina si sa-i explici faza cu durerile respective, deoarece el este cel mai in masura sa iti spuan ce-i cu ele. Noi degeaba ne dam cu parera (s-ar putea sa spunem baliverne ).
La faza cu hainele nu-ti face griji daca e baiat sa fata, la culorile pe care le au hainutele le poti da atat baiatului cat si fetitei.
Eu una nu sunt adepta imbracatului fetei doar in roz si a baiatului in albastru. Cu cat sunt mai colorate hainele cu atat mai bine.
Sotului meu nu-i place culoarea roz si decat sa-l tot aud si sa-l vad ca face figuri de stil prefer sa evit culoarea.
Am gasit un site al unei fabrici din romania care comercializeaza hainute din bumbac la preturi exterm de accesibile. Dau atat la en-gors cat si en-detail si cred ca voi comanda de acolo cateva lucursoare, mai ales ca au transport gratuit in toata tara.
Răspuns cu citat
  #317 (permalink)  
Vechi 17 dec 2011, 20:55:10
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

viitoare mamici.. eu va citesc mereu.. pt ca ma pregatesc si eu sufleteste sa devin mama in anul acre vine.. haha.. dar as avea o intrebare.. acm cate luni a durat sa ramaneti insarcinate? ma sperii cand aud ca poate dura si un an.. sau chiar din prima luna.. eu as vrea totusi pe la vara sa raman.. ca mai am ceva kg de dat jos.. si nu vrea sa ma fac de 80.. si alte chestii.. e bine sa ma duc la doctorita sa intreb daca tre sa controleze ceva,, sau analzie.. sa stiu ca is pregatita fizic si pshici pt bebe? in ultimul timp ma obsedeaza ideea asta.. ma gandesc mereu sa incer , sa mai astept.. ce s afac..?
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #318 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 09:37:33
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

La mine a durat 11 luni am ramas cand ma asteptam el mai putin
Eu nu ma stresam dat fiind faptul ca nu eram casatorita de mult, am zis mai astept fara sa i-am masuri, daca as fi fost casatorita de cativa ani si imi doream si nu ramaneam poate ma stresam ....

Am o verisoara care se chinuie de 10 ani, e medic a facut ff multe tratamente si tot nimic....mi se pare cel mai dureros sa sti ca nu ai un bebe din vina ta, ca tu ai facut ceva involuntr si acum nu mai poti ramane insarcinata.
Verisoara mea din cauza la niste anticonceptionale pe care le-a luat o singura, luna nu le suporta corpul, cel putin asa ii spun tot medicii pe unde a umblat inclusiv in strainatate.

Cam asa sunt toate medicamentele fac bine pe o parte si strica pe zece
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #319 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 20:54:37
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
viitoare mamici.. eu va citesc mereu.. pt ca ma pregatesc si eu sufleteste sa devin mama in anul acre vine.. haha.. dar as avea o intrebare.. acm cate luni a durat sa ramaneti insarcinate? ma sperii cand aud ca poate dura si un an.. sau chiar din prima luna.. eu as vrea totusi pe la vara sa raman.. ca mai am ceva kg de dat jos.. si nu vrea sa ma fac de 80.. si alte chestii.. e bine sa ma duc la doctorita sa intreb daca tre sa controleze ceva,, sau analzie.. sa stiu ca is pregatita fizic si pshici pt bebe? in ultimul timp ma obsedeaza ideea asta.. ma gandesc mereu sa incer , sa mai astept.. ce s afac..?
Draga Jessik,
Sarcina poate aparea chiar din prima luna (de cand te decizi sa ramai insacinata) sau poate dura ceva timp pana sa apara (din diverse motive).
In cazul meu sarcina a intraziat destul de mult.
Eu si sotul ne-am dorit sa apara bebe inca din anul 2010, iar din ianuarie 2011 am incercat intens, dar abia dupa consultatii si investigatii amanuntite si cateva tratamente (cel mai eficient fiind unul naturist) am reusit sa-l avem pe bebe, care se va naste in 2012.
Nici eu nu eram prea subtirica in momentul in care am ramas insarcinata (aveam 75 de kilograme si incercam sa mai dau jos, mai ales ca erau 10 in plus fata de cum imi doream eu).
Nimeni nu-si doreste sa ajunga la multe kilograme in sarcina, dar daca se urmeaza o dieta corecta si specifica starii de graviditate (despre acest tip de dieta am scris eu in alt jurnal) nu ajungi sa iei mai mult de 10 - 12 kilograme, din care, la nastere 6 - 8 sau chiar mai mult dispar aproape instantaneu fiind reprezentate de copil, placenta si lichid (cel putin asa sustin medicii).
Daca iei pastile anticonceptionale este bine sa mergi la un medic ginecolog care sa-ti spuna cat timp trebuie sa treaca de cand renunti la pastile si pana la momentul conceptiei.
Printre analizele recomandate de medici a fi efectuate inainte de sarcina se numara toxoplasmoza, HIV, grupa si RH-ul tau si al partenerului/sotului, hepatita (probleme ale ficatului), tiroida, secretiile vaginale si testul Papa-Nicolau. Asta deoarece in caz de eventuale probleme acestea sa se poata corecta fara a fi afectata sarcina.
Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti si cu un medic specialist, dar si cu sotu/prietenul tau, iar impreuna sa luati decizia cea mai buna in ceea priveste momentul ales pentru conceptie.
Pupici!
Stef!
Răspuns cu citat
  #320 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 21:27:58
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

nu am luat niciodata anticonceptionale.. dar am avut probleme cu ciclu.. imi venea la acteva luni.. acuma vad ca mi s-a reglat perfect, 28 de zile.. de cateva luni..
teoretic nu ar trebui sa am probleme.. dar as vrea s afac testul ala papa nicolau.. si alte teste de sange.. sa vad daca e ok.. acum o sarcina.. imi doresc mult.. ca motive ca sa nu fac copii de pe acum.. sau sa fac m-am saturat.. imp e ca vreau.. vb aia daca dureaza un an?.. iar pregatirea psihica potti zice ca nici la 30 nu esti pregatita.
dar sa stiu ca fizic sunt.. in leg cu kg.. totul poate fi relativ.. dar mi-ar placea ca macar 6 kg sa slabesc inainte.. ma gandesc ca in sarcina sa nu pun mai mult de 14 kg. si la slabit dupa.. macar 5 kg..desi e o fata de pe forum a scazut numai 3 kg haha..cel mai mult imi doresc sa nu fac vergeturi..
of soacramea nu e deloc de acord.. zice ca ce copilu e animalut de companie?
ca e greu.. stiu ca e greu.. dar acum sau mai incolo tot aia e..
sotul vrea si el.. dar nu f repede.. zice sa ne mai bucuram unul de altul
ne-a apucat acuma dragostea..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole