View Single Post
  #3123 (permalink)  
Vechi 20 oct 2011, 11:02:05
Asistenta81's Avatar
Asistenta81 Asistenta81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Personalizata
Date: 150cm, 53kg
Mesaje: 750
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Apropo fetelor vreau sa va intreb ceva ce...nu gtine de dieta de nimic decat de infatisare....doresc sa ma vopsesc blonda......mai exact sa va scriu pe scurt povestioara mea despre experientele cu parul...aveam parul lung si la culoarea mea naturala...saten mai inchis.....m-am hotarat sa-mi scot cateva suvite blonde si asa am facut dar la coafor...vazand ca ma prinde culoarea la cateva luni am mai scos cateva suvite tot la coafor si tot asa am procedat c-am un an dar....deja ajunsesem blonda cu mai multe nuante de blond pt ca cele vechi se decolorau etc si etc....m-am hotarat sa ma uniformizez la culoarea parului si tot la coafor m-am facut blond tot......apoi m-am mutat din acel oras si m-am casatorit in ploiesti...mi-am lasat coafeza personala acolo.....neavand incredere in ploiesti in vreo coafeza am optat sa ma fac acasa ...ba suvite...ba vopsit....ba placa....si uite asa am ajuns cu parul ca matura....procedura mea de acasa a fost asa....decolorat parul si la o zi sau 2 vopsit cu vopsea blond.....deci l-am distrus constienta....a trebuit sa ma tund bob si mi-am lasat parul sa creasca il am saten la fel.....cel natural.....acum nu stiu cat de repede sau tarziu dar de Craciun macar vreau sa redevin din nou blonda......deci......am intrebat fel si fel fete cunostinte, dar credeti-ma ca si pe drum am oprit d-re tinerele si le-am intre ce sa fac....mi-au dat sfatul ca si ele pana sa afle concret de la coafeze sa nu se mai decoloreze si apoi sa puna vopsea ca acelasi procedeu il faceau si ele si isi distrugeau parul.....sa foloseasca X si Y vopsea si sa nu stea 30 min ci 40-50 min cu ea......asa ca sincer am dat de cateva blonde cu parul super si nu ars......am sa scriu acum cateva dintre game sper sa nu fie nici o problema....CAVER LINE.......WELLATON 12/0.....PALETTE dar nu mai stiu ce numar 9/0 parca si...este cutia albastra dar nu cel palette xxl...celalalt palette cu cutia albastra...oricum eu recunosc gagica de pe cutie.....deci.....unde m-a facut sa ma opresc ca si culoare etc...ar fi wellaton 12/0 dar stiti ceva mai concret ce si cum?....apropo inainte eu am fost si roscata am scos tooata culoarea ca sa imi creasca parul meu natural...apoi am fost si bruneta si satena diferite tonuri si blonda diferite tonuri......deci am experimentat multe.....dar tot al blond am ramas....asa ca.....sfatuiti-ma cu cat si ce puteti va rog ca nu vreau sa mai am vreo experienta neplacuta....acum de un an mi-am lasat parul sa creasca si il am destul de lungut dar nu vreau sa-l ard sau sa mai trec prin ce am trecut...