View Single Post
  #314 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 08:45:28
lavlav's Avatar
lavlav lavlav este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dukan
Date: 168cm, 65.2kg
Mesaje: 152
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de anny07 Vezi mesajul
Sper sa va motiveze si pe voi rezultatele mele ca sa mergeti mai departe! De sarbatori am mai ciugulit din una alta, nu in exces, ci din respect pentru bunica, care nu accepta dieta la casa ei In rest, am incercat sa mananc cu cat mai putine alimente tolerate, adica cacao, lapte praf degresat, lapte 0,1%, amidon). Mi-am gatit sanatos si cand mi-a fost pofta de dulce mi-am facut cate un chec cu scortisoara cu tarate de ovaz, niste placintele (clatite aproape) umplute cu branza.
Daca ai vointa si nu in ultimul rand, credinta necesara ca vei reusi, iti gasesti puterea sa mergi mai departe.
Mi-a fost si mie greu, uneori m-a durut stomacul, alteori am fost balonata, cu dureri de cap, insa sunt toate trecatoare.

Azi mi-am incercat pantalonii ce imi erau buni anul trecut. Minune, se potrivesc din nou!! Si ca asta nu e destul pentru motivarea mea, astazi am atins IMC de greutate normala cu 67 kg (-900g de la ultimul mesaj)

Va pup si spor la slabit!
Super, bravo tie si la cat mai putine inainte.
lavlav, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2068 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1551 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1035 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]