View Single Post
  #314 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 21:56:53
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de Oana Vezi mesajul
Buna seara, va citesc de mult si acum m-am hotarat sa ma si alaturi voua. Am nunta pe 2 octombrie si m-am trezit abia acum ca sunt muuult prea grasa. Am 24 de ani, 170 cm inaltime si 103.3 kg. As vrea sa ajung macar la 90 kg pana in septembrie cand imi voi lua rochia de mireasa si m-am hotarat sa tin o dieta de maxim 1000 calorii pe zi. Ce parere aveti? aveti voi un sfat mai bun?
bine ai venit! din start iti spun ca nu este bine cum vrei tu, o dieta cu max 1000. pt ca mai tarziu o sa intri in faza de platou, adica n ai sa mai slabesti, si apoi ce o sa faci, o sa scazi sub 1000? lucru total neacceptabil daca tii la sanatatea
pt inceput e bine sa te limitezi la 1600 cal si sport, si sunt ferm convinsa ca vei slabi. pe parcus daca este nevoie scazi si din totalul caloriilor.
si cele 1600 de call sa vina din alimente sanatoase.
spune ne ce mananci de obicei, sa ti putem da sfaturi
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat