View Single Post
  #3199 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 13:10:19
dupy's Avatar
dupy dupy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
buna...prost merge...dimi am fost la biserica si dupa m-am dus la o tanti si bineinteles ca nu am scapat pana nu am luat 2 bucati de placinta cu branza......sa zicem ca a fost in loc de mic dejun,pt ca nu apucasem sa il iau....aiurea rau situatiile astea,iti incurca toate planurile.
nu sunt deacord cu fetele, si poate sunt prea dura. dar am tinut sb, stiu despre ce e vorba, si terbuie sa fiu sincera, caci de asta sunt aici.
Atunci cand tii o dieta stricta, precum e SB, orice incalcare strica tot. Eu in faza1 nu am bagat gram de zahar in gura! Pentru ca asta e ideea, sa nu mai stie organismul ce e zaharul, grasimea.. acum poate o sa zica cineva "nu are importanta 15g de zahar..". Nu conteaza cantitatea, la SB! Unele alimente sunt STRICT COMPLET INTERZISE, si nu degeaba; am spus mai sus de ce. Atunci cand nu mai asimilezi pic de zahar, organismul o ia razna si incepe sa arda: de asta nu ai voie nici fructe.
Deci da, conteaza.
Acum sa ne gandim la solutii. In a cata zi de sb esti? Daca esti la inceput, sfatul meu e sa reiei dieta, fiindca e compromisa. De slabit, o sa mai slabesti, dar nu la acelasi randament
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.