View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 28 aug 2009, 20:23:14
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: La o vorba pe inserat

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Adeluta,nu am avut o zi prea frumoasa,doar plina.Munca,scoala,munca,apoi in oras la chelutit bani.Multi,Dar nu am gasit nimic din cele 3 chestii mari de le voriam:masina de facut paste fainoase,masina de cusut si aparat de gatit cu aburi.Ce enrvant.Am luat in schimb margelutel,cuttere pt fimo si alte chestii pt little things.
Asa,pai mai,la cati nervi aveam,si mai naspa e ca el e asa de calm,si eu eram asa de dezamagita,ca nu puteam nici sa tip si sa ma cert cu el sa ma descarc.Asa ca a trebuit sa gasesc ceva sa il doara si pe le.Oricum,cu patu l-am mutat,da a dormit tot cu mine ca imi era urat sa dorm singura(era cu camerele nemutate,si aveam un dormitor enorm si mi se parea sinistru)
Slabuta,vreo doua luni dupa nu a mai slabit un gram.Si sincer mie mi se pare ca si acum el slabeste foarte greu,la cat sport face,si cum mananca.Pt ca eu manac inghetata pe ascuns,sau cand doarme el,ca sa nu ma vada,sa nu ii fac pofta.Si are cat de cat grija de ce si cum mananca.La sala merge de 2-3 ori pe saptamana,si la alergat iar mai des ca mine.Si totusi,doar 10 kg date jos.Ok,i-a cresut enorm iar masa musculara,dar totusi.ok.Oricum,nu mai arata ca o gravida.
Aaa,si cand am fost sa cumparam costum saptamana trecuta am mai avut o problema,in afara de ce model,ce culoare,ce naspa is.Nu il cuprindeau la bratSi ii stau stranse pe spate ca naiba.Dar erau cateva pe care nu putea nici sa le traga pe brat,sacourile adica.Asa ca a trebuit sa ia ceva putin mai mare,ii e lungut la maneci,dar asa il cuprinde la spate si pe brat ii sta fix.Dezavantajul de a fi un muschiulos.Am sa vad daca ma lasa sa ii fac o poza cu muschii lui sa v-o arat

Eu faceam un apropo de vizita de la farmacie..
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat