View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 29 iul 2010, 23:25:36
17simonette's Avatar
17simonette 17simonette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 30
Date: 161cm, 57.5kg
Mesaje: 43
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Simonei :)

pai sincer imi mai calculam eu asa meniu si cu dieta dar erau f putine calorii , 500 - 700 rareori atingeam 900 - 1000 dupa care am zis ca poate trebuie sa mananc mai mult cantitativ, dar nu mai accepta stomacul atat de mult
ideea e ca marti m-am trezit aiurea de la 7 dimineata, am vomitat aproape toata ziua, nu puteam sa ma tin pe picioare, ma durea capul ingrozitor si in fine.. toata ziua am mancat doar 3 felii de paine graham ca altceva nici nu puteam si oricum vomitam tot.. am ajuns si la spital si mi s-a spus ca ori e de la mancare, ca nu mi-a priit ceva, ori de la plaja ori vreun virus din aer si evident am stricat-o dieta iar de ieri am inceput sa mananc in stilul meu propriu cum s-ar spune am mai pus gura pe prostioare gen putina pizza, ceva dulce.. dar in cantitati mici
nu am depasit 1100 calorii nici ieri , nici azi .. deci cred ca momentan e binisor
17simonette, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 939 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]