View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 10:52:16
aly_robyn27's Avatar
aly_robyn27 aly_robyn27 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Slanic, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 63.7kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rezultate cu dieta Dukan

Buna,Leelyy si-ti multumesc mult pt tot! asa e,nu kg ma deranjeaza,de fapt eu sunt foarte slaba de la buric in sus si grasa in partea de jos.am incercat intai sa ma ingras in partea de sus, sa par proportionala,dar nu a functionat,din contra m-am mai marit pe solduri si am facut si burta,asa ca m-am apucat de sport si de dieta,poate asa reusesc sa fiu slaba toata.nu vreau sa dau neaparat kg jos,ci cm.am avut 85-65-94,dupa slabirea de pana acum am 85-62-92 si totusi suna bine,dar nu e tocmai asa,sunt prea lata in solduri si plina de celulita.cand o sa am niste banuti am sa merg la remodelare corporala,cred ca e unica mea sansa.candva am avut 85-58-89 si tot aveam picioarele grase si urate.toate acestea sunt rezultatul unei copilarii pline de cola,dulciuri,lipsa sportului si desigur o zestre genetica proasta.oricum,ma simt mandra de mine ca am reusit si acestea pana acum,as vrea sa-mi mentin un stil de viata sanatos,dar tentatiile sunt mari,asa ca voi incerca sa imi fac poftele cu masura,pana mai acum nu stiam ce e aia masura,ma si mir cum de nu m-am ingrasat mai tare.as vrea sa ma pot controla si dupa dieta,pentru ca pe tot timpul dietei nu am simtit nevoia de dulce atat de tare.cred si faptul ca daca mananci dulce,pe atat ai manca mai mult dulce.mersi frumos!poop
aly_robyn27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1754 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat