View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 19:53:38
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Buna draga mea!Nu ti-am retinut numele..mi-l poti repeta te rog?A,si ma macina o intrebare de cand ti-am citit jurnalul..de ce ti-ai ales tocmai acest pseudonim'' Prapadeala''?Is tare curioasa ..daca nu poti spune nu-i problema .
In al 2-lea rand vad ca esti constiincioasa cu dieta..am vazut ca nu poti renunta la lingurita de zahar din cafea..inteleg.Mai bine pui lapte decat zahar..e mai ok.
Ma bucur mult ca te tii de sport si ca ti-ai rezolvat meniurile.Cum e cu SB?Iti place?Eu cand am tinut ..nici nu ziceam ca tin dieta..bine exclud prima faza ca nu avem voie fructe..si eu cum sunt moarta dupa ele.Dar sa trecem peste asta.
Ai facut azi buseu?Daca da,cum ti-a iesit?Nu am incercat niciodata..stiu ca facea Alexik( o slabuta care tine SB sau a tinut nu mai stiu)buseu dar cu dovlecei.Te pup
Buna,

Numele meu este Mihaela. Acest pseudonim l-am vazut intamplator pe net si mi se pare foarte potrivit... vreau sa prapadesc kilogramele in plus siobiceiurile proaste

Cu dieta merge bine...nu imi e foame si trec printr-o perioada in care sunt foarte ambitionata si atunci nici nu imi e pofta...astept sa vina si faza grea in care o sa am tot felul de pofte. Inainte cand tineam diverse cure, mi se facea mereu pofta de sarmale , nu de ciocolata, torturi sau prajituri ci de sarmale...si visam noaptea la greu sarmalele alea

A iesit foarte bun buseul. Eu am facut cu ciuperci si e foarte delicios, mai ales daca iti plac ciupercile. Nu ma asteptam sa mananc atat de bine la dieta... asa ceva as manca si daca nu as fi la dieta
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]