View Single Post
  #3202 (permalink)  
Vechi 16 apr 2013, 21:13:54
Poofy Girl's Avatar
Poofy Girl Poofy Girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de gabiy Vezi mesajul
Stii esti foarte funny asa la citit dar criticile la propria persoana iti sunt folositoare pana la un punct.Linia dintre a-ti spune asta ca sa te impulsionezi si a deveni extrem de complexata( chiar pana la depresie) este foarte fina. M-am uitat si la pozele tale si esti foarte frumoasa -ar trebui sa vezi si asta in oglinda pe langa kg in plus.Parerea mea
Heh, mierci! :* Cred că mi-a intrat în obicei, fac haz pe seama mea cu inima cea mai uşoară, nu mă supăr, sau n-o zic din vreo ciudă lăuntrică... ba chiar eu mă văd foarte ok şi slim şi nu-nţeleg de ce mă bungheşte lumea să ţin regim ...până apar şi mă văd în vreo poză. Abia atunci începe depresia serios!
Şi mai serios vorbind, am o formă de depresie încă din liceu (diagnosticul de atunci a fost "depresie medie", ce-o fi însemnând şi asta), care doar s-a agravat în timp. Problema cu kilogramele în plus contribuie şi ea, însă într-o măsură mai mică. Am eu altele.. probleme de ataşament, probleme financiare, teama de abandon (care conduce mereu la abandon) şi altele pe care nu-i nevoie să le enumăr, dar sunt acolo. Am şi momente în care vreau să o termin cu toate (ultimul episod fu prin toamnă anul trecut, dar de atunci n-am mai avut gânduri chiar atât de negre). Sper să nu le mai am. Nu îmi fac bine. Cum mai spuneam cuiva... dacă problema cu kilele ar fi singura mea problemă, m-aş apuca de ea cu toată inima.. dar nu am parte de echilibru pe niciun plan. Dar...

O să fie bine!
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Poofy Girl:
rozica1965 (17 apr 2013)