View Single Post
  #3225 (permalink)  
Vechi 07 dec 2019, 16:27:04
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Mare minune si cu hipnoza asta!
Am facut sedinta de montare a inelului gastric virtual.
Nu mai am pofte... nu am mai cumparat nimic de la patiserie... brusc, patiseria (pacatul meu cel mai mare ) nu mai reprezinta interes pentru mine! Trec pe langa ele de parca as trece pe langa articole de pescuit sau orice altceva ce nu prezinta interes pentru mine... Si sunt foarte fericita cu noua abordare!
Pentru prima data privesc problema slabirii ca pe ceva natural care se va intampla cu siguranta, totul fiind doar o chestiune de timp... a disparut incrancenarea, disperarea... acum sunt calma si increzatoare ca problema mea care m-a chinuit ani intregi, acum e in curs de rezolvare... Si e tare bine sa fii detasat si sa-ti gasesti linistea... aveam mare nevoie de ea...
Am facut si o mare schimbare... am alungat pentru totdeauna din mintea mea "piticul sabotor"... asa ii ziceam eu "vocii interioare" ( a se citi... lipsa de ambitie) care ma indemna sa opresc la patiserii sau sa imi mai pun o portie de mancare sau sa mananc seara tarziu...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
adinico (12 dec 2019), corinnef (29 dec 2019), nikytour (07 dec 2019), rozica1965 (17 dec 2019), Zoe (09 dec 2019)