View Single Post
  #3230 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 14:24:05
amd1809's Avatar
amd1809 amd1809 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna Dia
Din cauza la stres , mancat in graba si in stres.... si asta mi-a zis fara sa ii zic ca eu in pauza de masa de la munca trebuie sa mai raspund si la telefoane sa sar de la masa , sa rezolv o problema , apoi ma duc iar sa mananc si tot asa ....plus problemele care le-am avut in ultima vreme
Eu nu am mai mancat supe de 5 luni de zile ...in perioada asta am mancat de 2 ori supa : cand am fost la mutne in decembrie si la munte acuma in weelend ....pt ca Monti nu recomanda morcovii, si mie fara morcovi nu imi plac supe..... si acum trebuie sa pap...+ cereale + altele ...
Ai dreptate, din cate am scos noi acuma sunt scoase mult mai multe lucruri pt mine
Nu stiu ce o sa fac , o sa incerc sa imi iau dovlecei si sa ii fac la cuptor , ca garnitura pt carne ,si in rest nu stiu daca am fasole verde o sa o fierb foarte bine ca asta e cam singura care imi place din ce mai am voie ...
Dimineata la mic dejun o sa mananc lapte cu ovaz, paine sm cu branza zero ...si mai rar paine cu gem ca cica nu e ok pe stomacul gol
Deci sunt super trista, nu stiu ce o sa ma fac ...
Hey, capul sus! O scoti la capat si cu asta. Solutii exista... trebuie doar sa le cauti. Referitor la dovlecei ai putea sa-i prepari la gratar. Uite reteta mea: tai dovleceii rondele sau felii lungi, ii sarezi si lasi bucatile una peste alta cca. 20 - 30 min. Apoi le frigi si pe o parte si pe alta, intr-o tigaine antiaderenta sau pe gratar pe aragaz si le lasi intr-un vas cu capac sa se mai raceasca. Se inmoaie un pic si lasa zeama. Sunt deliciosi. Eu inainte consumam dovleceii doar pane, dar acum sunt efectiv innebunita dupa ei asa. Ai putea incerca. Ii mai poti gati si soufle de dovlecei, sau chiftelute facute la cuptor.

Hai, pune-te pe picioare si da un google dupa retete. Ai sa vezi ca exista o multitudine.

Concentreaza-te doar pe tratament si incearca sa te mai linistesti. Nu iti ridica nimeni statuie la munca... ia-ti un concediu medical de vreo sapt. sa te odihnesti si sa faci lucruri care sa te relaxeze (ex: citit, uitat la filme si mult somn . Nu uita ca aparatul digestiv este primul care reactioneaza cand suntem obosite sau stresate.

__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]