View Single Post
  #3234 (permalink)  
Vechi 01 nov 2010, 13:23:15
moni30's Avatar
moni30 moni30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 5.180
Aprecieri acordate: 1.055
Am fost apreciat(a) de 1.793 ori in 1.110 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
O sa reusesti si tu si eu!Doar trebuie sa dam un exemplu celor mici nu?Un motiv mai bun decat acesta eu nu gasesc...Nu ma plictiseste mica ta replicauite cat am scris eu!Eu la 70 arat de 60...deci as fi megafericita la greutatea aia...dar cand o sa ajung acolo poate o sa vreau mai mult...Diferit acum fata de alte dati in care am tinut dieta e faptul ca sunt hotarata sa fac si sport...Am inteles ca face bine si la psihic...si cum in ultima vreme numai motive de optimism nu am cred ca ar fi descarcarea ideala..Sper sa ma tina ambitia!Bafta si tie!
sportul e ff important.....abia acum am priceput si eu...si asta pt ca nu mai reuseam sa slabesc numai cu dieta....eu la sala nu merg , dar am inceput sa fac cardio si plilates dupa filmuletele de youtube, desi sunt zile cand mai fentez, sa sti ca are efect, imi da un tonus in plus , si psihic ma relaxeaza.......si dupa 10 min ( ca mai multe nu rezist) mai beau vreo 2 litri de apa...si mai vad efecte si pe elasticitatea pielii....e bine sa facem si miscare...si da cred si eu ca vom reusi, TREBUIEEE!!!
acuma ...eu mi-am pus tickerul la 65....ca deh asa ar fi ideal, dar vb ta, si 70 ar fi fff bine, apoi eu m-as bucura daca in 2 luni, asta pana la craciun , daca as slabi vreo 7 kg, si apoi sa raman insarcinata...imi doresc inca un copil, si cum am 30 de ani.......nu pot amana fff mult, si in timpul sarcinii oricum pui kg....asa ca ar fi ideal sa incep de la 70 si ceva....dar v-om vedea, oricum iarna se da mai greu jos....ziua e mai mica, de mancat se manca si miscare se face mai putin....salatele proaspete se fac mai rar....si asa.......insa SE POATE, si noi o vom dovedi
sa ne dai si noua retetele alea ca deja salivez
si....eu daca as fi catine , in franta, as manca tot la 2 zile somon, era mullt mai ieftin
dadeam 8 euro pe un somon mare de vreo 2kg, ori aici eu am dat 120 de lei (30 de euro aprox)...fructe de mare, eu n-am mancat niciodata, desi sunt curioasa, de fiecare data cand le vad in supermarket le ocolesc.....dar as fi curioasa sa vad cum sunt...
gata...........uite cat am scris, si eu scriu si cu caractere mai mici o zi faina!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mamici/jurnal-moni30-6220.html

Nu plange dupa trecut....a plecat, Nu fii stresat pentru viitor,... inca nu a venit, TRAIESTE MOMENTUL PREZENT, fa-l sa fie frumos!!!