View Single Post
  #325 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 22:15:01
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Da, stiu ca ajuta...azi m-am pus pe bici, dar ma doare foarte tare o gamba si nu am putut sa fac...

Am pus-o cruda pentru ca asa am cantarit-o, toate le-am cantarit inainte sa le gatesc. Practic mi-am facut o mancarica de carne, ciuperci si sos de soia, iar pe langa o salata verde cu rosii si otet balsamic.

Oricum la carnea aia cruda nu prea stiu ce sa aleg...la carnea de porc ai foarte mult posibilitati in calculator si niciodata nu stiu ce sa aleg. De fapt am mancat cotlet (atat am gasit in supermarket in weekend sa cumpar, pui nu era deloc) care avea f putina grasime pe margine, grasime pe care nu am inlaturat-o
Inteleg....pai atunci...dupa ce-ti trece ...vei putea sa te apuci de bici linistita.

Aha....deci le-ai cantarit asa si dupa ai facut mancarica....vezi ca aveai si cotlet acolo ...la carne ....stiu si eu ma oftic ca nu le gasesc pe toate ...dar...asta este....pacat ca n-ai gasit in meniu o mancarica la fel cu cea pe care ai facut-o tu...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]