View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 16:37:46
nikole89's Avatar
nikole89 nikole89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal AndreeaGonzalez

Citat:
Anterior postat de andreeagonzalez Vezi mesajul
Slabutelor am nevoie de ajutorul vostru! Mereu am avut probleme cu greutatea, am trecut prin oribila experienta cu anorexia si bulimia de la 12 ani la 15, insa cu ajutorul medicilor mi.am revenit(cel putin asa cred) si am invatat sa treiesc din nou. De la 15 ani, pana in prezent (19 fara o sapt:d) mi-am mentinut greutatea in jur de 55 de kg, insa din luna aprilie pana la sf lui mai am fost plecata in Olanda, pentru un proiect si kilogramele in plus sau pus... pe 1 iunie a fost ziua tatalui meu ( s.a lasat cu multa mancare), vineri am fost la un botez, sambata la nunta... si uite asa m-am ales cu 10 kg in plus. Vreau sa le slabesc, sanatos si daca s-ar putea, repede... Mi.e frica, mie tare frica sa nu cad din nou in anorexie. Nu vreau sa retraiesc acea perioada in care sufeream, sufeream si iar sufeream.. De aceea m-am hotarat sa ma las pe "mainile "voastre

Va imbratisez,
Andreea
buna andreea imi pare bine sa te cunosc!
Citat:
Anterior postat de andreeagonzalez Vezi mesajul
Slabutelor.. azi am dat-o in bar rau de tot cu dieta... am avut o zi foarte foarte incarcata.. un examen, 3 ore de practica, acasa iar cu nasul in carti... si mi.e frica sa imi calculez caloriile mancate azi pentru ca ma deceptionez..meniul pe ziua de azi arata cam asa:
Dimineatza: cafea, un iaurt si 2 felii de paine prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: Supa de legume cu pui
Gustare 2: un pachet de discuiti si 5 cubuletze de ciocolata
Cina: 100 g de cirese

st dezamagita... insa de maine imi "incarc bateriile".

Azi, a cumparat mama o carte despre dieta Dunkan, insa , am dubiile mele.. a incercat--o cineva?
vezi ca caloriile tale sunt in regula!
Citat:
Anterior postat de andreeagonzalez Vezi mesajul
meniul meu pe ziua de azi a fost asta:
Dimineata: Lapte cu 2 felii de paine integrala prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: salata cu 75g branza dietetica si o lingura de boabe de porumb
Gustare 2: un iaurt 0,0% grasimini
Cina: o rosie

ce parere aveti?? deocamdata inca nu ma incumetez sami calculez caloriile, o sa ma obsesionez si dupa o sa fie mai rau..
fata eu una ma simt atasata de tine deci sa iti spun ceva! ai grija sa nu patesti ca si data trecuta te rog! observ cu parere de rau ca dimineata nu mananci destul pranzul e ok gustarile minunate dar sa stii ca si cina e importanta! mie un o rosie cu 18 calorii nu mar ajuta sa merg nici pana la usa! uite eu am reusit sa slabesc dar nam stat moarta de foame chiar daca seara numi era foame bagam ceva acolo ca sa nu ma imbolnavesc te rog sa fii foarte atenta noi toate slabutele de aici o sa te invatam numai de bine!
Citat:
Anterior postat de Twisty Vezi mesajul
Mi se pare ca ai mancat prea putin... la cina o rosie si atat??Nu iti este foame?
sunt absolut de acord! fata scumpa sa nu te infometezi din nou! ai grija de tine! corpul nostru e ca un templu trebuie sa avem grija de el!
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]