View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 14:17:41
iuliana burlacu's Avatar
iuliana burlacu iuliana burlacu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuliana, mamica de Maria

Citat:
Anterior postat de diana 2009 Vezi mesajul
multumesc pentru sfaturi eu mananc dimineata lapte batut cu cereale gustare mere la pranz peste pe gratar cu usturoi si hrean iar mere si seara tot lapte batut sau salata verdecu morcov si ceapa
am inceput dieta de pe 14.012011 si mam cantarit azi si am slabit 2 kg intro saptamana si sport de doua zile fac abdomene genoflectiuni si alergare pe loc si in fiecare zi maresc exercitile cate una de fiecare atat am de spus .vreau sa slabesc ca incep lucru si stau 8 ore in picioare si o sa intepenesc de spate daca nu fac bine indrumatima spre pasul cel bun.va multumesc pupici
Buna. Uite care e parerea mea, dar tine cont ca nu sunt decat o novice ca si tine.
Iaurt ai voie cam 200 ml/zi , iar cerealele trebuie sa fie din acelea neindulcite, gen fulgi de ovaz,secara, grau .
Cred ca seara ar trebui sa mananci macar un ou langa salata,sau masline, sau o bucatica de branza. E cam putin cat mananci.Ca sa faci singura socoteala, foloseste-te de meniu, in care sa scrii cat si ce mananci in fiecare zi. Daca e sub 1200 de calorii, e prea putin.
Poti sa mai adaugi la micul dejun fructe uscate( caise si smochine),putin magiun de prune ( fara zahar,evident),o portocala/mandarina, mancate cu 20 de min inainte de micul dejun propriu-zis, cateva migdale(max 10 ).
La pranz poti sa mai adaugi niste legume: linte, mazare, varza, dovlecei, ardei,rosii,etc.
Ai grija sa nu mananci paine, cartofi, fainoase ,prajeli si dulciuri.Daca simti totusi nevoia sa indulcesti cafeaua,foloseste fructoza.
Eu mananc in fiecare zi ciocolata 85% cacao, dupa masa de pranz , cate 2 tablete.
Multa bafta si sa ne auzim cu bine.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]