View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 21:49:58
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Asa cum mi-am propus la inceputul jurnalului, voi scrie impresii cat de des voi putea

Asadar, azi

- am facut zumba (30 de minute),parca putin mai usor decat Tae Bo, dar clar nu m-a atras foarte tare. Poate si din cauza ca eu nu ma omor dupa dansurile latino, mai ales ca, afoana fiind, nu simt nici muzica prea bine. Dansul din buric si din solduri e o necunoscuta pentru mine...parca totul e prea greu pentru mine...praf am ajuns

- am mancat sanatos azi, cu toate ca am avut ispite la servici, dulciuri care mai de care.... dar am rezistat

- totusi am facut sport, poate conteaza si ala la ceva... eu sper ca da

- perioada infernala la servici a inceput, avem un control care va dura 3 luni

- maine sper ca voi mai face sport

- azi la cantar am vazut putin mai mult, dar nu ma demoralizez, am cu 0.9 kg mai putin decat atunci cand am inceput si nu au trecut decat 5 zile.

- ma cantaresc zilnic pentru a-mi putea vedea cu usurinta graficul si evolutia in timp.

- momentan ma simt bine la faza I de South Beach, dar stiu ca va trebui sa trec la faza a doua si imi e frica sa nu ma ingras inapoi atunci. Dar, introducand un fruct pe zi, sper sa nu fie cazul sa ma ingras

Cam astea sunt impresiile mele despre ziua de azi... maine vine o nou zi, care sper sa fie cel putin la fel de buna ca asta de azi
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]