View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 01 nov 2011, 00:11:55
Cintya's Avatar
Cintya Cintya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 400
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cintya - Never lose faith! :-)

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
ciao scumpo, ti-am citit jurnalul, si am vazut ca ai inceput sa-ti faci niste meniuri foarte super...nu te da batuta iubito, stiu ca acum este o perioada mai urata pt mine...incearca sa te relaxezi, sa te odihnesti mai bine...o sa treaca repede...e vorba doar de cateva zile...vezi si tu ca ai inceput sa slabesti asa frumos, esti puternica...nu stiu mai in detaliu cum vine dieta pe care o urmezi, cu toate ca e f permisiva, si are cam de toate in ea, nu stiu daca ai voie sau nu de putin dulce...insa daca ai voie gusta doar putina cioco neagra, iar daca tot nu ti-a trecut pofta, gandeste-te ca restul il vei pastra pt o alta zi, si in ziua urmatoare poate nu iti va mai fi asa pofta...nu te gandi niciodata ca exista un aliment care sa-ti fie interzis pe toata viata pt ca asta numai te va frustra f mult, iar cand vei pune gura pe el, nu te vei mai putea opri...nimic nu ne este interzis...daca nu mai poti de pofta, gusta putin, ca sa nu exagerezi pe mai incolo...acum tu sti mai bine cum ti-e dieta...eu chiar iti admir meniurile de pana acum...deci nu te da batuta...

Iti multumesc pt cuvintele frumoase! Dieta mea este dieta Monicai Ramirez si se bazeaza foarte mult pe combinatiile dintre alimente si pe 6 mese pe zi. Mi se pare buna pana acum. Dupa 10 zile de dieta, trebuie sa fac 3 zile pauza si probabil atunci voi putea gusta ceva dulce. Pana atunci dieta nu`mi permite si incerc sa o respect.

Meniurile mele cred ca sunt cam incomplete, insa trebuie sa aleg intre numite alimente si nu reusesc sa aleg din fiecare pt ca am preferinte De exemplu, am de ales la o masa intre telemea de vaci cu rosii si piersici. Aleg piersicile pentru ca simt nevoia de dulce. De aici probabil si lipsa unor alimente din dieta mea. Regimul permite de toate, insa ai de ales intre ele, nu le poti combina

Iti multumesc pt incurajare! Te pup