View Single Post
  #3300 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 08:12:07
LeeLyy's Avatar
LeeLyy LeeLyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de orange Vezi mesajul
Buna dimineata fetele
Ce e cu linistea asta in casuta la noi?Unde sunteti?
Eu, dupa cum m-am obisnuit deja,in weekend pacatuiesc, mai mult sau mai putin.....de cand am inceput dieta nu a fost weekend lasat de la Dumnezeu sa fiu si eu cuminte....
Totusi, si in aceste conditii, scad cate 1 kilogram pe saptamana, deci 4kg pe luna....PERFECT pentru mine!
Concluzia:sunt foarte multumita!!
De azi PL,pana miercuri inclusiv....dar sunt atat de carnivora ca sincer nu-mi lipsesc legumele in zilele de PP......
La servici e cat se poate de bine, in sensul ca nu mi-e pofta si nu as manca nimic din ce nu este permis, marea problema este acasa, acolo tentatiile sunt foarte mari.
Rezistam eroic, deja lumea face UAU, cand ma vede, ceea ce ma motiveaza la MAXIM .

Saptamana usoara si fara tentatii culinare
Bravo, Oana! arata super tickerul tau! Felicitari pt. scadere!
Eu raportez stagnare sapt. asta. Am fost nes...ta la maxim! Drept urmare, de azi incep serie de 5PP/5PL. Sa vedem ce-o iesi!
O saptamana minunata tuturor!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]