View Single Post
  #3302 (permalink)  
Vechi 21 ian 2021, 19:32:34
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Am facut paste Konjac, mai exact "noodles"... delicios, peste asteptari ! Ce-i drept, asteptarile erau setate jos de tot... ma asteptam sa aiba miros naspa sau gust gretos ! Nimic din toate astea. Gustul il ia de la ingredientele celelalte. Consistenta este neobisnuita (eu foloseam pana acum paste integrale), dar imi place asa cum e.
Dupa ce le-am clatit in strecuratoare in jet de apa, le-am pus intr-o tigaie, mai adaugat 5 ml de ulei de masline, telemea de capra data pe razatoare si un ou... si uite asa, in doua minute mi-am facut cina care m-a saturat si totul a iesit sub 300 calorii !
Precizare: am folosit jumatate din cantitate... cealalta jumatate am pus-o intr-un vas cu apa in frigider si o voi gati maine... probabil cu legume !
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de orhidee; 21 ian 2021 at 19:34:55.
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
adinico (24 ian 2021), corinnef (14 feb 2021), lidiuta (21 ian 2021), nicolae68daniela (22 ian 2021), nikytour (22 ian 2021), Zoe (22 ian 2021)