View Single Post
  #3306 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 17:34:17
FlorentinaHN's Avatar
FlorentinaHN FlorentinaHN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
ciocolata Kandia 55&cacao si 35% cafea este conforma?
Din cate stiu eu nu, nu este conforma

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Nu e vorba ca sunt restrictiva, dar stii , eu am fost si la consultatie la doctorita Man ....si mi-a spus ca nici dulciurile conforme nu este ok sa le mancam zilnic , a zis clar nu zilnic prajituri cu creme si cozonaci...
Incerc doar sa nu fac excese chiar si cu mancarea conforma ca nu vreau sa pun la loc .....totusi ,m acum 6 luni aveam 10 kg in plus fata de acuma ...

Tu ai slabit in 1 luna jumate cat am slabit eu in 3 luni si ceva de dieta Man (6 kg am inteles)..... si nu am avut deloc abateri , am mancat dupa carte si dupa menirui ...ce iti doresti mai mult ?
Dupa dulciuri nici eu nu prea ma dau in vant. Ciocolata mananc de 2-3 ori pe sapt, cate 2 patratele la gustarea de dimineata, iar cozonacul il cumparasem sa vad daca ma pot baza pe el de sarbatori si e ok. Cred ca din ianuarie ma apuc si eu de Man. Am mai aut 2 tentative pana acu, dar nu am rezistat. Micul dejun e prea sarac si ma roade foamea toata ziua din cauza asta. App, maine ma cantaresc... fac o luna de dieta monti sper sa mai dau jos macar 500 de grame
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de FlorentinaHN; 15 dec 2010 at 17:43:24.