View Single Post
  #3307 (permalink)  
Vechi 12 dec 2017, 13:14:08
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Ieri a fost zi de consult la dna doctor nutriţionist. Bilanţ: în 4 luni 8 kilograme pierdute. Frumos. A scăzut masa de grăsime, a crescut masa musculară, nu mult, a scăzut grăsimea viscerală, deci organele mele interne s-au debarasat bine de grăsime. Am mâncat echilibrat de cele mai multe ori, în ultima lună am mai luat-o pe arătură dar cred că m-a salvat mişcarea.
Am stabilit strategia pt zilele de sărbători, 3 zile de Crăciun, nu 3 luni!!Am voie şi cozonac, şi salata boeuf, şi cârnaţi, sarmale, însă cântărite şi la mese bine stabilite. O zi pot mânca în loc de cozonac o felie tort de mere făcut în casă.
De asemenea, de acum încolo pot mânca dimineaţa o dată pe săptămână o felie chec sau două clătite cu făină integrală.
Îmi caut acum zahăr de cocos, dna doctor a zis că e f bun, are indice glicemic mic.
Ce să-mi doresc deci mai mult? Doar să fiu atentă cu munca de Sărbători, să mă mai şi odihnesc, nu să robotesc mult în bucătărie.
minunate, Lidiuta, rezultatele tale! sunt sigura ca grasimea s-a topit frumusel atat exterior cat interior -grasimea viscerala face ravagii pe organele interne, si sunt sigura ca arati minunat si toata lumea este oooauuu, pai nu ?
multa determinare in continuare! ma bucur pentru tine enorm! bravooo!
Imagini ataşate
File Type: jpg bravo lidiuta.jpg (150,9 KB, 0 vizualizări)
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui adinico:
curly.light (12 dec 2017), lidiuta (12 dec 2017)