View Single Post
  #333 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 14:36:07
odeta's Avatar
odeta odeta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South Beach faza I
Date: 175cm, 87kg
Mesaje: 567
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de getutaa Vezi mesajul
aseara la dr oz am vazut o doamna care a slabit 80 de kg dar a ramas cu o gramada de piele in exces,dr ia facut cadou un lifting corporal..ce bineeee..daca ni se intampla si noua ce ne facem?operatia este foarte scumpa si o sa fim tare dezamagite ca nu ne putem bucura pe deplin de eforturile noastre...doamna spunea ca este ii este scarba de ea..de la 136 ajunsese la 54 kg arata superr la corp dar pe sub pantaloni isi ascundea pielea care se lasase...
Pai eu una , tocmai din cauza asta vreau s-a slabesc in timp ( chiar daca cate odata nu am rabdare) , ca s-a aiba timp pielea s-a se retraga , si cu sportul ajuti foarte mult , iarasi ... baile alternative cald rece sunt bune pentru elasticitatea pieli , si multe alte creme .
Ideea este s-a fiim atente si s-a slabim ca la carte , adica maxim 1 kilogram pe saptamana + sport + bai alternative + creme hidratante sau mai stiu eu de care
__________________
Jurnal Odeta http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post224387

O FEMEIE FRUMOASA PLACE OCHILOR, O FEMEIE BUNA PLACE INIMII: UNA ESTE O BIJUTERIE, CEALALTA ESTE O COMOARA."
odeta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2221 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1447 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]