Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3352 (permalink)  
Vechi 16 ian 2013, 18:41:06
mara_merkel's Avatar
mara_merkel mara_merkel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
Deci klar, problema ta este alimentatia, scoateti din cap ideea ca daca ai 30% BF, vei incepe sa mananci... Nu iti refuza alimentele preferate, dar mananca putin, mesteca mancarea si mananca incet. Fa sport si mananca paine integrala, dar 1 -2 felii/zi, fructe masa separata sau intre mese, 1 fruct sau 100-200 g si sunt sigura ca vei vedea rezultate.
Merci, e facuta pe la 79-80 kg, am zis sa pun o poza sa stiti cu cine vorbiti.
Multumesc Teo pentru sfaturile date. Ai mare dreptate. Am inceput deja sa schimb modul de gandire in legatura cu alimentatia.Nu mai vreau sa am frustari,alimente interzise sau ore impuse la care sa mananc.Mai nou mi-am dat seama ca eu ani la rand imi impuneam sa mananc dimineata imediat dupa trezire crezand ca in felul asta voi manca mai putin in decursul zilei Defapt, facand asta imi dadea ocazia sa am timp de mai multe mese si implicit mai multe calorii. Ce bine e cand iti poti vedea greselile.Uneori, avem nevoie de cineva care sa ne atraga atentia.Iti multumesc ca esti alaturi de mine.
Am observat ca defapt mi se face foame abia pe la 12.Si chiar imi place capacitatea de concentrare pe care o am pe stomacul gol.
Ma bucur ca pot sa te vad macar putin in poza.Imi este tare draga. Am sa pun si eu in curand o poza cu mine ca sa fim chit.

O seara frumoasa!
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat