Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #3363 (permalink)  
Vechi 02 nov 2015, 08:24:27
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Buna dimineata!
Azi sunt indispusa ! Din toate motivele cu putinta.
Maseaua - sunt nelinistita si mi-e frica .

Dieta - ieri si alalataieri am cam scapat haturile - si cantarul m-a penalizat. E fantastic cum mancand disciplinat dai jos 1 kilogram intr-o luna si intr-o zi il pui inapoi. In fine - cred ca asta tine de diete incorecte. Prea multe frustrari adunate. Voi remedia situatia saptamana asta si sper sa reusesc sa ajung la 54.5 kg pana joi.

Dar cel mai tare ma enerveaza cum fiecare foloseste drama oamenilor din acel club pentru a se pune pe ei in valoare. Si cata ura si cate resentimente au izbucnit pe langa acea drama.

Nu stiu ce fel de om o fi patronul acelui club - poate o fi un afacerist veros - poate nu. Dar sa iei autorizatii de functionare(pentru orice) in Romania e o aventura. Sa poti respecta 100% cerintele - e absolut imposibil. Controalele nu sunt facute sa rezolve probleme - sunt facute sa aduca bani la buget - scopul unui control de orice fel e sa puna o amenda. Daca ar fi altfel ar exista si afaceri corecte si atunci am putea face diferenta.
Noi am trecut de curand prin obtinerea autorizatiei de functionare si controlul pompierilor. Ne-au pus sa daramam ceva ce fusese construit cu avizul lor acum cativa ani - ne-aus pus ca s-au schimbat reglementarile. Am facut ce ne-au spus bineinteles. Pentru ca respectam legea noi nu avem un leu pus deoparte dupa 14 ani de business. Azi implinim 14 ani de business. Iar de fiecare data cand vad un functionar in costum sau uniforma intrand pe usa ma strange in spate - pentru ca stiu de ce a venit - sa imi mai puna o amenda. Nu pricep de ce lumea uraste intreprinzatorii privati - fara ei nu ar avea un leu la buget.
Asa e,cei ce controleaza se uita sa se imbogateasca ei,pt ca din amenzi,le revine cota parte!
Sa vezi in domeniul alimentar cum e........si amenzi si portbagajul plin!
__________________
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
cbuuterfly (06 nov 2015), corinnef (31 dec 2015), Michelina (02 nov 2015)