Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3380 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 13:27:01
mateod's Avatar
mateod mateod este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2012
Locaţie: ---, Romania
Date: 166cm, 84kg
Mesaje: 200
Aprecieri acordate: 56
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Teo, daca mergi la sala de 3 ori pe saptamana este suficient , crede-ma. Important e sa fii consistenta.Cat timp dureaza un antrenament?Luni,miercuri si vineri ar fi cel mai potrivit pt tine.Daca te tii de programul asta, o sa vezi rezultate.Sa nu iei niciodata pauza mai mult de 2 zile.Numai asa o sa iti creasca rezistenta.Daca te duci multe zile la rand,te supra antrenezi si apoi nu mai nici chef nici energie de sala.Dupa weekend o sa vezi ce energie vei avea lunea la sala..Multe persoane merg la sala asa(o zi sala,o zi pauza,weekend pauza),inclusiv eu faceam asta pana nu demult.
Fa-ti un program de cardio pentru nivelul tau si creste incet incet durata si intensitatea.
Eu cel mai frumos am slabit cand mi-am facut program strict.Stabileste-ti un target pe care stii ca il poti face acum la nivelul tau.De exemplu:5km banda .Vezi in cat timp ai facut cei 5km si noteaza. Data viitoare incerci sa scazi din timp marind usor viteza.Distanta ramane mereu aceeasi,doar durata se va micsora.Regula e sa castigi de fiecare data ceva timp, chiar si jumatate de minut mai putin decat anterior este bine.In felul asta progresul tau va fi sigur.Ai sa fii uimita de performanta la care o sa ajungi intr-un timp destul de scurt. O sa vezi schimbari la silueta cu fiecare minut castigat.Monitorizeaza-ti progresul si iti va creste rezistenta.

Astept parerea ta! pupici
Buna dimineata fetele Atkins,
Ce mai faceti?
Eu mananc corect, Faza 2, nu cred ca e cazul sa merg iarasi la 1.Incet si sigur, sper sa imi ating scopul si sa-l MENTIN, cel mai important

Maraaa, felicitari, ai modificat tikerele si kg si grasime, Bravoo!!!!
Mara, am citit ce mi-ai scris de sport, acum incerc sa procesez informatia... Multumesc mult imi esti de mare ajutor Eu stau la sala can 90 min din care 45-55 aparate fitness + cardio 25-35 min (bicicleta stationar sau eliptica, banda). Sau daca merg la aerobic/tae bo poate mai fac 15 min aparate sau 10 min de bicicleta, deci nu cred ca ma supra antrenez. Vineri am facut 2.5 km in 25 minute, deci am mers destul d e incet....eu calculam la minute, dar acuma, imi voi impune 3-4 km/antrenamment. Saptamana asta ma gandesc sa ma duc mai mult la aerobic/tae bo de exemplu azi de la 6 firball, apoi de la 7 tae bo si atat. Vreau sa vad, daca apar schimbari.
O saptamana minunata!
__________________

Daca vrei cu adevarat POTI!

Ultima dată editat de mateod; 28 ian 2013 at 13:40:10.
Răspuns cu citat