View Single Post
  #3398 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 17:26:44
andral's Avatar
andral andral este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Bournemouth, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica+sport
Date: 167cm, 84.5kg
Mesaje: 843
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

De acord cu tine Sherpi
Si eu ziceam inainte de dieta k gustatul nu ingrasak deh o gura de aia,una din ailalta doar nu or fi cat o portie de mancare si akm cand m-am uitat de curiozitate si am vazut k 1 biscuite are undeva la 50-60cal....cativa cartofi prajiti au tot cam asa....o bucatik 2 de cioco cu crema sau alune poate si mai mult...si uite asa cu o gura din aia una din ailalta ajungi departeSi da cand nu ai mesele organizate e asa simplu sa cedezi...pt k ba ai stomacul gol...ba il ai prea plin si tot acumulezi frustrari si pofte pana faci buuuummmmsi se face fundu mare
asa e ,si tu si Sherpy aveti mare dreptate cu gustatul si cu gustaricile...trebuie mare atentie la calorii ,cantitate,grasimi si carbo,altfel traiesti cu idea ca esti la dieta si nu are rezultate...eu cand sunt la dieta si fac sport am mereu o pofta de dulce si o mare indispozitie...dar trece daca nu ii dau imprtanta si cand mi.e foarte foame am impresia ca as manca un castron dar daca imi pun doar jumatate si pe moment zic tot mi.e foame am mancat putin totusi dupa catva timp trece senzatia de foame...avand mese organizate fara sa sari peste micul dejun pranz si cina ,tii in frau se senzatia de foame,e mai putin intensa decat atunci cand mananci o data in zi...
andral, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]