View Single Post
  #3411 (permalink)  
Vechi 09 sep 2011, 15:12:39
monicastoican's Avatar
monicastoican monicastoican este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna fetelor

Nu v-am mai citit de o saptamana dar am recuperat acum. Am fost la bunici si bineinteles ca bunica m-a asteptat cu prajitura cu mere, pe care nu am putut sa o refuz. Am mancat multe mure si prune bio, rosii delicioase de gradina si mere. Stau acum dupa saptamana asta si trag concluzia ca echilibrul e cel mai bun. De la inceputul verii mi s-a nascut proasta ambitie de a slabi pana la 53 de kg de la 56. Cu regim disociat, cu infometare am reusit de 2 ori. Cand voiam sa revin la monti urcam la 55-56. E greutatea mea normala dar asta e drumul meu spre anorexie. Acum ma lupt sa ma accept la 56 si sa nu mai fac eforturi stupide sa scad la 53. Trag semnal de alarma si pentru alte persoane. Asa am ajuns eu acum dupa vreo 4 luni de obsesie in privinta greutatii: nu mai am menstruatie de mai mult de 2 luni, imi pica parul ft tare, nu mai imi cresc unghiile, glicemia mea la 40 de min dupa masa cu 2 feluri plus inghetata din comert este de 90... Imi este o foame teribila si continua. Organismul meu e varza acum chiar daca eu nu resimt asta, sau nu pot recunoaste pt ca eu tot grasa ma vad si tot as mai vrea sa slabesc iar sub 55 kg...de 2 zile mananc normal dar tot cu gandul ca ma voi ingrasa rau chiar daca in 24 de ani nu am avut mai mult de 56 de kg la 1.70 inaltime. E atat de delicata treaba asta cu dietele si alimentatia.. aveti grija de voi fetelor si nu va lasati ingrozite de feliuta aia mica de prajitura conforma din cand in cand. Va doresc mai mult decat o zi conforma, o zi echilibrata
monicastoican, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]