View Single Post
  #3440 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 19:17:29
pitic zuz's Avatar
pitic zuz pitic zuz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Campina, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Montignac - faza I
Date: 154cm, 67.1kg
Mesaje: 398
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 60 ori in 39 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Dragele mele Slabute,


Nu am mai scris demult, desi v-am citit zilnic, parol!
Vad lume noua pe-aici si ma bucur .
Eu sunt cam suparata pe mine, pe Monti, pe tot...

Eu nu am abateri, ma stiti doar, nu am mai mancat nici batoanele mele clasice a la Magda, gandindu-ma ca sunt, totusi, prea multi carbo zilnic... asa ca am trecut la fulgii de ovaz + fulgii de tarate... Cu toate astea, simt ca am pus pe burta si pe picioare.. ma simt grasa, simt ca am gusa . Si doar ma stiti, eu nu am abateri si in ultimele zile nici nu am mancat mar, de frica sa nu ma ingrase totusi... acum mananc cu noduri salata de la cina , stiind ca ma va ingrasa si asta . Am facut si cura cu drojdie si oua de prepelita. Maine ma gandeam sa imi fac la pranz o salata mica si o omleta cu oua de prepelita. Eva, poate ai vreo idee cate mini-oua pun la omleta si cum as putea sa o pregatesc ca sa fie conforma...
Ajutor, fetelor, nu vreau sa ma intorc iar la 800 de calorii pe zi, fara cina si... fara vlaga. Incepe sa imi fie teama sa ma intalnesc cu prietenii, de teama sa nu imi spuna cineva ca m-am mai ingrasat...

Va pupic si va imbratisez cu mare, mare drag!
sylvester, eu nu te cunosc nu stiu cate abateri ai, dar observ ca esti un exemplu pt posturile anterioare in care se vorbea de anorexie... esti destul de slaba la inaltimea ta, desi nu te cunosc personal sa stiu cum arati

Incepe sa imi fie teama sa ma intalnesc cu prietenii, de teama sa nu imi spuna cineva ca m-am mai ingrasat.
hai mai, de ce ti-ar pasa de ce zic prietenii, si daca iti spun ca te-ai ingrasat ce? nu o sa iti mai fie prieteni? ei te apreziaza pt cum arati sau ai vreun contract de imagine cu ei?
si eu m-am ingrasat, 7kg vara asta si este foarte vizibil colegii de la munca imi spuneau "anca ce te-ai ingrasat, ai facut falcute sa ti se asorteze cu pernitele de la maini",
am momente cand plang de nervi cand ma vad asa, cand stiu cat m-am chinuit in primavara sa slabesc, dar nu renunt la cina, la mancarea preferata, incerc sa revin la un regim sanatos, nu la un regim care sa imi puna o eticheta in fata prietenilor.
la femeie kg vin si pleaca, conteaza ce reprezinti tu ca om, ce ai in cap

scuze acum daca am filozofat prea mult, dar in postul tau mi-am regasit multe prietene...
ai grja de tine.

__________________
Nu exista alimente nesanatoase... ci cantitati