Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #346 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 10:57:05
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

'Neata !
Multumesc pt sfat Stefania, o sa incerc chiar din seara asta baita de sare la picioare.
Lisha cum mai stai cu raceala? Sper ca ti-a trecut de tot. Eu inca nu am racit iarna asta, tot incerc sa nu racesc si beau ceai cu lamaie multa in fiecare zi. Sper sa scap anul asta.
Eu is impartita : pe o parte de abia astept sa vad bebele, dar pe de o parte vreau sa dureze cat mai mult faza asta, cand toata lumea ma rasfata si ma trateaza altfel. A fost foarte nostim cand, in concediu, un domn s-a ridicat de pe scaun in autobuz sa imi ofere locul. In prima faza nici nu stiam de ce mi-l ofera. Apoi mi-am adus aminte ca am burta In plus toata lumea imi spune ca arat f bine si ca "radiez" decand am burtica. Si chiar ma simt bine si sunt optimista, in ciuda problemelor financiare care imi dau tarcoale in ultima vreme.
Voi ati trecut prin depresii pana acum in sarcina (cum tot citesc ca pot avea gravidele)?
Va doresc numai bine si zile senine pana data viitoare !
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat