View Single Post
  #3472 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 19:11:22
anasta's Avatar
anasta anasta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2012
Locaţie: Corod, Romania
Vârsta: 47
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 72kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

pentru Alicealicer:
si eu m-am gandit sa tin dieta Dukan, am citit mult inainte despre ea, am descarcat cartile dansului. Dar am renuntat deoarece nu mi se pare sanatoasa din punct de vedere fizic ,dar si psihic. De fapt ,cel mai greu este sa nu iti induci ideea ca tii dieta. E mai bine sa intri la dieta zicandu-ti ca vrei un stil de viata sanatos, care implicit va avea ca efect slabirea. Eu nu vreau sa-mi interzic decat lucrurile care imi otravesc trupul. In rest CUMPATAREA e calea cea mai buna. Cred ca inainte de a schimba ceva in stilul de alimentatie ,trebuie sa fii convins ca e cel mai bun lucru. Ca atare, cautati sanatatea! Eviitati alimentele ipocrite care par ca sunt bune, dar te imbolnavesc. Am gasit pe contul Pofticioasei marturia unei fete care a tinut Dukan si s-a imbolnavit destul de grav. Nu vreau sa te demoralizez, dar eu zic sa cauti echilibrul, caci e cea mai sigura cale. Oricum ar fi ai nadejde ca va fi bine! Cine cauta ,va gasi!
anasta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1911 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1395 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anasta:
alicealicer (14 mar 2013), lacra81 (15 mar 2013)