View Single Post
  #3473 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 20:34:29
alicealicer's Avatar
alicealicer alicealicer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mai 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dukan
Date: 170cm, 77kg
Mesaje: 119
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 17 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

multumeac fetelor pt raspunsuri,ideea e ca sunt o persoana complicata la diete,adik mie imi trebuie o dieta restrictiva fiindca nu sunt cumpatata,in toti anii astia de diete peste diete nu am reusit mai nimik tocmai fiindca la un moment dat am zis ca e vb de sanatate si ca ar trebui sa mai mananc si altceva iar in mom ala clar dadeam chix fiindca nu ma limitam la cateva alimente,nu din prima insa in 2-3 saptamani ajungeam sa mananc normal,o prostie stiu dar asta sunt si ma cunosc foarte bn cum reactionez la diete fiindca am 11 ani de cand tot tin diferite diete,cu efect dar fara mentinerea necesara,de aia la dukan mi-a placut foarte mult faptul ca nu ma infometez,sunt multe retete bune si vreau sa o tin tocmai pt ideea stabilizarii greutatii daca reusesc sa slabesc cat e nevoie,de data asta chiar am zis ca tre sa fac cv sa ma si mentin,va pupik fetele
alicealicer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1775 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]