View Single Post
  #3479 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 10:03:24
angela av's Avatar
angela av angela av este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Buna Fetele
Miha cu ani in urma si eu am avut anemie mare hemoglobina era 8 ce e foarte putin...eu nu am luat nici un tratament ...m-am tratat cu sucuri...in primul rand anemia apare si din cauza consumului mare de cafea,ceai verde ,negru si a consumului de vin rosu...stiu pare ciudat,toata lumea spune sa bem vin rosu sa ne refacem sangele ,ce nu stiu ei e ca atat ceaiul cat si vinul rosu contine tanin ,o substanta ce inpiedica organismul la asimilarea fierului in organism...eu am baut in fiecare dimineata suc de morcov ,la inceput singur apoi in conbinatie cu suc de sfecla...cel de sfecla dupa 7 zile faci pauza 7 zile si apoi din nou 7 a,intre timp doar suc de morcov...pe vremea aceea se gaseau injectii de vit.C...imi faceau in vena in fiecare luna cate luna cate 5 zile...sti Miha lipsa de vitamina C face prapad in corp....poti consuma miere,dar din cea inchisa la culoare,beai ceai de urzica,ia catina alba renunta definitiv la dulciuri si sucuri carbogazoase,bea in fiecare zi cate un pahar de suc de portocala(eu nu am baut ,nu-mi place)consuma cat mai mult patrunjel,papa brocoli,spanac.galbenus de ou (il poti freca cu miere si lua cate 2 pe sapt.carne rosie,carne de pui,curca si ficat(ficatul mi-l faceam tocanita nu-mi placea la gratar,intre timp m-am obisnuit sa-l manac si la gratar)....incearca sa gasesti cauza pt.care nu asimilezi fierul si nu doar sa faci tratament pt.asimilarea fierului...papa piersici,struguri,must de struguri care e bun (nu ca si vinul rosu)..linte e buna,fasolea uscata si verde,varza de Bruxel(sunt varzele acelea micute),seminte de dovleac,susan...peste mult,rosii,sucul crud de rosii....sunt atatea alimente bogate in fier,painea de secara...sunt sigura ca am uitat multe...multa sanatate Miha...o sa-ti treaca o sa vezi ca o sa ramana doar un vis urat din toata aceasta perioada...pupici..poti bea in fiecare zi cate 50 ml vin alb....
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund

Ultima dată editat de angela av; 04 oct 2011 at 10:08:11.