Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #348 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 19:39:29
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Iti pun acum cateva intrebari, dar te raspunzi cand vei putea sta mai mult pe scaun.

Medicii nu ti+au recomandat si anumite legume bogate in fibre ?!
Nici ceaiuri care sa+ti usureze tranzitul si sa nu se mai formeze abcese ?
Eu ma gandesc ca tratamentul ar fi trebuit sa fie combinat, adica sa te opereze, dar in paralel sa te ajute sa te mentii.
Sa dormi bine si sa te odihnesti. Sa te protejezi, pentru ca nimeni altcineva nu o va face !
Rosa, medicii iti recomanda sa consumi ce-ti prieste numai sa ai scaun zilnic. Mi-a recomandat legume si leguminoase, fructe, toate fiind bogate in fibre, dar ceaiuri chiar mi-a interzis cele laxative, deci orice alte ceaiuri, si lichide multe, cel putin 2 l/zi.
La mine a fost boala f veche, cred ca de pe la 15-20 ani si pana anul trecut n-am fost la nici un medic, deci a fost tratata dupa auzite ceea ce nu e bine deloc. Iar abcesul l-am facut de la frig, s-a facut f usor fiind acolo rana,iar la tara nu-s conditii ca la oras, apa calda, dus, etc... Oricum doctorul s-a mirat ca pana acum n-am facut infectie (1an si 2 luni), am avut imunitarul bun si a luptat bine pana acum. Am avut miere 100% naturala si asta m-a ajutat mult, plus aproape tot ce mananc sunt naturale, de la tara(branza, carne, lapte)chiar si legume si fructe cand am avut. Pupici, si daca mai ai intrebari...
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]