View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 23:33:47
BettyF's Avatar
BettyF BettyF este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: ketogenica
Date: 168cm, 60.1kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Fetele...ce fel de analiza ati facut de ati descoperit bacteria?
Aia la sange stiu eu ca iasa si dupa un an pozitiva , chiar daca ai scapat de el...
Eu am scapat din prima tratament 7 zile cu antibiotic la greu
Nu stiu ce sa zic...ma simt la fel ca inainte adica da, analiza zice ca am scapat...totusi sunt la fel ca inainte

Si eu am probleme cu gatul... nu stiu ce sa mai fac, ultimul an tot pe la orl am fost si degeaba. tot asa sunt. m-am saturat sa imi dea sprayuri... asta este. in Ro, acum 3 ani mi-au zis ca e faringita cronica. oricum, sunt mereu ca "ragusita"
Mie mi-a facut endoscopie si apoi analiza de sange.

Ce probleme ai cu gatul ?
Pe mine m-a exasperat, nu mai pot, simt ca o iau razna uneori. Incerc sa ma auto controlez, sa ma relaxez si sa nu mai inghit ca mai rau imi fac, dar nu functioneaza mereu.
Mai am 5 zile de antibiotic si apoi Nolpaza (cred ca e un pansament gastric) pt 20 zile. Daca nu imi trece gatul in astea 5 zile, ma duc la ORL si la endocrinologie. Trebuie sa gaseasca cineva o cauza a problemei cu gatul...I'm going crazy !!!
BettyF, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1569 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1052 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat