Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Helicobacter pylori

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 15:55:39
fit4life's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 feb 2012
Locaţie: Bruxelles/Cluj-Napoca, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa si mult sport
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
Buna dimineata!
Si mie mi-au descoperit aceasta ''minunata'' bacterie la inceputul lui februarie,am facut tratament cu antibiotice 10 zile,primele 4 au fost crancene,mi-a fost f rau dar mai rau mi-a fost dupa aceea.....vreo 3 saptamani dupa ce am terminat tratamentul,imi era rau de la orice mancam.....si am mancat numai si numai de regim.De vreo saptamana vad ca imi e bine,am inceput sa mai mananc ceva fructe,salata si vad ca nu imi mai e rau.......mananc tot de regim,doctorita mi-a zis dupa 2 luni sa repet analiza si apoi sa merg la ea......dupa pasti repet analiza,sper sa iasa negativ testul ca nu as mai vrea sa repet faza cu antibiotice.......
Sanatate multa!
Salut danuta! Ziceai ca repeti analiza dupa Pasti, eram curioasa ce ti-a iesit dupa tratament? Eu am facut tratament pentru bacteria asta enervanta de 2 ori anul trecut si inca nu am scapat de ea. Chiar si dupa a 2-a tura de antibiotice tot pozitiv mi-a iesit. Acum nu prea mai stiu ce sa fac, antibioticele nu le mai suport, imi fac un efect secundar de groaza, nici nu ma pot ridica din pat de ele. O doctorita de aici din Belgia mi-a zis sa ii dau pace, sa urmez un regim sanatos si daca nu ma simt ff rau sa nu mai iau nimic, ca sunt destui la care le iese testul pozitiv si traiesc asa fara tratament si fara probleme. Dar sincer eu nu ma simt prea impacata cu raspunsul asta dar nici nu stiu ce ar mai fi de facut.
__________________
fit4life, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
fit4life, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 17:53:37
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de fit4life Vezi mesajul
Salut danuta! Ziceai ca repeti analiza dupa Pasti, eram curioasa ce ti-a iesit dupa tratament? Eu am facut tratament pentru bacteria asta enervanta de 2 ori anul trecut si inca nu am scapat de ea. Chiar si dupa a 2-a tura de antibiotice tot pozitiv mi-a iesit. Acum nu prea mai stiu ce sa fac, antibioticele nu le mai suport, imi fac un efect secundar de groaza, nici nu ma pot ridica din pat de ele. O doctorita de aici din Belgia mi-a zis sa ii dau pace, sa urmez un regim sanatos si daca nu ma simt ff rau sa nu mai iau nimic, ca sunt destui la care le iese testul pozitiv si traiesc asa fara tratament si fara probleme. Dar sincer eu nu ma simt prea impacata cu raspunsul asta dar nici nu stiu ce ar mai fi de facut.
Daca nu raspunde la tratament e mai bine sa incerci ce ti-a sugerat medicul din Belgia, pentru ca daca il tot ataci cu antibiotice poti face rezistenta la ele, la antibiotice. In plus daca bacteria devine rezistenta la antibiotice devine si agresiva. Daca acum traiti in liniste impreuna las-o mai bine in pace... sunt alte mii de miliarde de bacterii cu care convietuiesti fara sa va suparati unele pe altele... antibioticele insa le deranjeaza si stii cum se zice " ce nu te omoara te face mai puternic"..
Ai putea cere si o antibiograma... daca nu au cerut medicii deja una si au tratat empiric...
Sanatate iti doresc!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 17:56:16
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Daca nu raspunde la tratament e mai bine sa incerci ce ti-a sugerat medicul din Belgia, pentru ca daca il tot ataci cu antibiotice poti face rezistenta la ele, la antibiotice. In plus daca bacteria devine rezistenta la antibiotice devine si agresiva. Daca acum traiti in liniste impreuna las-o mai bine in pace... sunt alte mii de miliarde de bacterii cu care convietuiesti fara sa va suparati unele pe altele... antibioticele insa le deranjeaza si stii cum se zice " ce nu te omoara te face mai puternic"..
Ai putea cere si o antibiograma... daca nu au cerut medicii deja una si au tratat empiric...
Sanatate iti doresc!
Eva.......nu imi mai aduc aminte.......lucrezi in Sanatate?
__________________
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 21:08:10
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Fetele...ce fel de analiza ati facut de ati descoperit bacteria?
Aia la sange stiu eu ca iasa si dupa un an pozitiva , chiar daca ai scapat de el...
Eu am scapat din prima tratament 7 zile cu antibiotic la greu
Nu stiu ce sa zic...ma simt la fel ca inainte adica da, analiza zice ca am scapat...totusi sunt la fel ca inainte

Si eu am probleme cu gatul... nu stiu ce sa mai fac, ultimul an tot pe la orl am fost si degeaba. tot asa sunt. m-am saturat sa imi dea sprayuri... asta este. in Ro, acum 3 ani mi-au zis ca e faringita cronica. oricum, sunt mereu ca "ragusita"
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 23:33:47
BettyF's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: ketogenica
Date: 168cm, 60.1kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Fetele...ce fel de analiza ati facut de ati descoperit bacteria?
Aia la sange stiu eu ca iasa si dupa un an pozitiva , chiar daca ai scapat de el...
Eu am scapat din prima tratament 7 zile cu antibiotic la greu
Nu stiu ce sa zic...ma simt la fel ca inainte adica da, analiza zice ca am scapat...totusi sunt la fel ca inainte

Si eu am probleme cu gatul... nu stiu ce sa mai fac, ultimul an tot pe la orl am fost si degeaba. tot asa sunt. m-am saturat sa imi dea sprayuri... asta este. in Ro, acum 3 ani mi-au zis ca e faringita cronica. oricum, sunt mereu ca "ragusita"
Mie mi-a facut endoscopie si apoi analiza de sange.

Ce probleme ai cu gatul ?
Pe mine m-a exasperat, nu mai pot, simt ca o iau razna uneori. Incerc sa ma auto controlez, sa ma relaxez si sa nu mai inghit ca mai rau imi fac, dar nu functioneaza mereu.
Mai am 5 zile de antibiotic si apoi Nolpaza (cred ca e un pansament gastric) pt 20 zile. Daca nu imi trece gatul in astea 5 zile, ma duc la ORL si la endocrinologie. Trebuie sa gaseasca cineva o cauza a problemei cu gatul...I'm going crazy !!!
BettyF, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1569 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1052 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 11:55:56
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de BettyF Vezi mesajul
Mie mi-a facut endoscopie si apoi analiza de sange.

Ce probleme ai cu gatul ?
Pe mine m-a exasperat, nu mai pot, simt ca o iau razna uneori. Incerc sa ma auto controlez, sa ma relaxez si sa nu mai inghit ca mai rau imi fac, dar nu functioneaza mereu.
Mai am 5 zile de antibiotic si apoi Nolpaza (cred ca e un pansament gastric) pt 20 zile. Daca nu imi trece gatul in astea 5 zile, ma duc la ORL si la endocrinologie. Trebuie sa gaseasca cineva o cauza a problemei cu gatul...I'm going crazy !!!
Am inteles. Eu am o frica de endocopie ca de ala
Si tot aman...
Oricum stiu ca pana la urma tot trebuie sa o fac, pentru ca buni s-a stins din cauzaunei tumori la stomac si daca ai cazurui in familie trebuie sa faci analize. mai ales daca ai si probleme cu stomacul, cum am eu.
Tati si el nu mai este printre noi din cauza unei tumori la gat dar la gat zicea doctorul ca nu este nevoie, ca cica nu s-ar "mosteni" sau cum sa zic altfel...
Oricum, iti dai seama ca nu stau linistita deloc
Eu am faringita cronica, dureri de gat mai mereu...zici ca sunt ragusita in fiecare zi. am momente cand sunt mai ok...dar de la umezeala asta din It...e si mai rau.
Eu m-am saturat de medici, nu stiu serios, imi vine sa las totul balta. acum in martie cand am fost la orl ultima data mi-a zis doctorita ca ne vedem peste 6 luni... dar eu tot asa eram ca prima data cand am mers la ea...nu stiu ce naibi sa mai zic, m-am saturat de sprayurile lor si prostii de genul.
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 29 apr 2012, 00:42:05
BettyF's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: ketogenica
Date: 168cm, 60.1kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Am inteles. Eu am o frica de endocopie ca de ala
Si tot aman...
Oricum stiu ca pana la urma tot trebuie sa o fac, pentru ca buni s-a stins din cauzaunei tumori la stomac si daca ai cazurui in familie trebuie sa faci analize. mai ales daca ai si probleme cu stomacul, cum am eu.
Tati si el nu mai este printre noi din cauza unei tumori la gat dar la gat zicea doctorul ca nu este nevoie, ca cica nu s-ar "mosteni" sau cum sa zic altfel...
Oricum, iti dai seama ca nu stau linistita deloc
Eu am faringita cronica, dureri de gat mai mereu...zici ca sunt ragusita in fiecare zi. am momente cand sunt mai ok...dar de la umezeala asta din It...e si mai rau.
Eu m-am saturat de medici, nu stiu serios, imi vine sa las totul balta. acum in martie cand am fost la orl ultima data mi-a zis doctorita ca ne vedem peste 6 luni... dar eu tot asa eram ca prima data cand am mers la ea...nu stiu ce naibi sa mai zic, m-am saturat de sprayurile lor si prostii de genul.
Imi pare rau pentru bunica si tatal tau.

Endoscopia nu a durut deloc, mi-a dat Dormicum (un fel de anestezic usor care aproape te adoarme) si nu am simtit absolut nimic. Din timpul procedurii nu imi amintesc nimic decat ca mi-a zis asistenta de doua ori : "respira, respira" cand probabil ma inecam cu tubul acela. Iar apoi nici nu mai tin minte cum am ajuns intr-o camera alaturata pe pat si imi lua sange sa confirme prezenta bacteriei.
Deci a fost o procedura incredibil de usoara, nu am simtit nimic si nu imi aduc aminte nimic. Si cand m-am dus acolo tremuram de frica si eram panicata. M-am speriat degeaba. Asa ca, nu mai astepta, ca nu ai de ce sa iti fie frica.

Acum bat si eu campii, nu sunt doctor si nu ma pricep la chestii ce tin de medicina, dar poate e posibil sa ai polipi pe coardele vocale ?
D-na doctor la care am fost eu mi-a spus ca a venit o pacienta la dansa care avea probleme cu gatul si ca simtea ca are mereu ceva in gat, ca un os de peste, o scama, un corp strain. Pacienta respectiva si-a facut tot felul de consultatii, analize, toti doctorii ii spuneau ca nu are nimic. A ajuns saraca la psihiatrie si lua tratament pentru ca toti ii spuneau ca nu are nimic si ca e in mintea ei. Pana a ajuns la d-na doctor de gastro si i-a facut endo si i-a descoperit un polip in gat, pe undeva pe acolo. Si-a facut operatie la Buc si a scapat de chin.

Mama. tot ca tine, a dat o groaza de bani pe spray-uri si alte medicamente care nu au ajutat-o deloc. A fost la 3 doctori ORL pana acum, dintre care la unul chiar de doua ori si toti ii zic ca nu are nimic. Nu am nimic cu doctorii in sine, dar am cu cei dezinteresati....iti fac un control sumar si te trimit acasa cu o reteta care nu te ajuta. In loc sa ii intereseze de soarta ta si sa vina cu idei, sa te trimita catre alt doctor, catre alta specialitate medicală unde poti gasi un raspuns. Meh

Mai cauta si tu pe net daca poti, chiar si pe site-urile americane. Eu cautam pe google discutii despre simptome asemenatoare cu ale mele si asa am aflat de gastro-enterologie. Poate mai gasesti o idee , ceva, la ce doctor sa te duci. Dar sa nu te auto-medichezi ca poti face mai mult rau decat bine.

Asa ca eu zic sa te duci sa iti faci endo, sa te duci si la alt doctor ORL pentru o a doua opinie, in fine, oriunde poti pana afli ce ai. Sanatatea este mai importanta decat orice, asa ca nu mai astepta.

Bafta, si sa imi zici daca scapi de problema
BettyF, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1569 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1052 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 21:58:42
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de BettyF Vezi mesajul
Imi pare rau pentru bunica si tatal tau.

Endoscopia nu a durut deloc, mi-a dat Dormicum (un fel de anestezic usor care aproape te adoarme) si nu am simtit absolut nimic. Din timpul procedurii nu imi amintesc nimic decat ca mi-a zis asistenta de doua ori : "respira, respira" cand probabil ma inecam cu tubul acela. Iar apoi nici nu mai tin minte cum am ajuns intr-o camera alaturata pe pat si imi lua sange sa confirme prezenta bacteriei.
Deci a fost o procedura incredibil de usoara, nu am simtit nimic si nu imi aduc aminte nimic. Si cand m-am dus acolo tremuram de frica si eram panicata. M-am speriat degeaba. Asa ca, nu mai astepta, ca nu ai de ce sa iti fie frica.

Acum bat si eu campii, nu sunt doctor si nu ma pricep la chestii ce tin de medicina, dar poate e posibil sa ai polipi pe coardele vocale ?
D-na doctor la care am fost eu mi-a spus ca a venit o pacienta la dansa care avea probleme cu gatul si ca simtea ca are mereu ceva in gat, ca un os de peste, o scama, un corp strain. Pacienta respectiva si-a facut tot felul de consultatii, analize, toti doctorii ii spuneau ca nu are nimic. A ajuns saraca la psihiatrie si lua tratament pentru ca toti ii spuneau ca nu are nimic si ca e in mintea ei. Pana a ajuns la d-na doctor de gastro si i-a facut endo si i-a descoperit un polip in gat, pe undeva pe acolo. Si-a facut operatie la Buc si a scapat de chin.

Mama. tot ca tine, a dat o groaza de bani pe spray-uri si alte medicamente care nu au ajutat-o deloc. A fost la 3 doctori ORL pana acum, dintre care la unul chiar de doua ori si toti ii zic ca nu are nimic. Nu am nimic cu doctorii in sine, dar am cu cei dezinteresati....iti fac un control sumar si te trimit acasa cu o reteta care nu te ajuta. In loc sa ii intereseze de soarta ta si sa vina cu idei, sa te trimita catre alt doctor, catre alta specialitate medicală unde poti gasi un raspuns. Meh

Mai cauta si tu pe net daca poti, chiar si pe site-urile americane. Eu cautam pe google discutii despre simptome asemenatoare cu ale mele si asa am aflat de gastro-enterologie. Poate mai gasesti o idee , ceva, la ce doctor sa te duci. Dar sa nu te auto-medichezi ca poti face mai mult rau decat bine.

Asa ca eu zic sa te duci sa iti faci endo, sa te duci si la alt doctor ORL pentru o a doua opinie, in fine, oriunde poti pana afli ce ai. Sanatatea este mai importanta decat orice, asa ca nu mai astepta.

Bafta, si sa imi zici daca scapi de problema
Multumesc... Asta e viata...trebuie sa acceptam, cu toate ca nu e usor

Despre endoscopie...nu stiu ce sa zic. Cunosc pe cineva ce a facut-o aici de 2 orii parca si a zis ca a fost groaznic.-s I-am zis la madicul meu de familie ca eu sunt terorizata. Si a zis ca poate se poate face sa ma sedeze...cu toate ca pe cine am auzit aici , nimeni nu a zis ca tine sa fi fost anesteziati
Am fost la Orl si mi-a bagat fibra aceea optica pe nas am crezut ca lesin acolo. Apai la endoscopie nu vreau sa ma gandesc
Nu cred ca e ceea ce zici tu... e mai mult ca un rosu in gat care nu trece... doar e cronica. asa mi s-a zis in tara cand am fost la control. faringita cronica. totusi...am inteles...dar trebuie sa fie ceva sa ma faca sa ma simt mai bine. cateodata zici ca ma zgarie pe gat. am ca puroiul in gat cand esti racita sa zic asa
cam asa simt...
de automedicatie nici nu se pune problema. eu am o respingere catre medicamente... trebuie sa ma simt chiar rau sa inghit ceva pentru dureri de cap, sau altele... prefer sa stau in pat linistita. doar daca vad ca nu trece cu relax, odihna, ceai...etc. atunci ma dau la medicamente.
si nu mereu, ca am vazut la buni cum era...deja nu isi mai faceau efectul.
Te astept cu vesti daca mai mergi la medic. eu luna asta am luat putina pauza. o sa merg la medicul de familie doar saptamana viitoare caci vreau sa discut putin cu el... m-am cam saturat sa fiu trimisa de colo in colo.
Te pup, multa sanatate iti doresc
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
antibiotice, bacterie, heliciobacter, helicobacter pylori, produse naturiste, stomac, tratament naturist, ulcer


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole