View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 02 iul 2013, 04:51:03
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal: alimentatie si sport

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Asa e Emysor, uita-i da imi aduc aminte eu ... saru-mana si tie asemeni sa iti revii cat mai curand din mancat asa mai putin bine dar cred ca odata intaorsa din Romanica reiei tot ce stii tu si scazi in fretta.
Multumesc din suflet pentru suport fac ce pot in fiecare zi sa am ce trebuie la meniu insa la miscare nu sunt pe val, dar batraneste se face

Da este peste caci sunt la malul marii si nu se duce lipsa, este si convenabil la pret, nu prea sunt eu cu pestele insa stiu ca face bine si il prepar mai cu usturoi, ulei masline un praf de sare si boia dulce iar asa aluneca la vale . mananc doar cina acasa in rest la munca ce se serveste si nu se alege insa in mare este ok, procur sa mai fentez cand merge si sontac sontac scot la meniu mai bine caci inainte nu iti zic ce, cat si cum mancam ca ai sa ma certi tare

Te pupicesc si sa te distrezi maxim acasuca . Multumesc draga mea Emy



Da Rozic mama lor ca nu ajuta la slabit si asa ce imi plac si imi fac si bine ... nu abuzez mai mult de una nu mananc, adaug mere ca si ele imi plac mult, citisem cum ca medicii recomanda consumarea zilnica a unei banane ca medicament pentru stres, anemie, depresie si multe alte afectiuni.De anemie nu sufar insa de restul ... plus ca este foarte bogata in potasiu, dar cu un continut scazut de sare, este perfect pentru cei ce au probleme cu presiunea arteriala. Fiind bogate in vitamina B, bananele ajuta la calmarea sistemului nervos.

Stresul de la locul de munca duce la ingerarea unor cantitati mari de ciocolata si alte produse pe baza de ciocolata.

Citisem undeva despre un studiu efectuat pe pacientii obezi dintr-un spital arata ca majoritatea aveau slujbe sau functii foarte solicitante. Concluzia studiului era ca, pentru a evita senzatia de foame cauzata de stres, este bine sa controlam nivelul de zahar din sange prin consumarea unor alimente care sa includa carbohidrati, cum sunt bananele.

Oamenii de stiinta din SUA merg pana la a afirma ca banana reduce riscul de crestere a presiunii arteriale si infarct.

Cam asat stiam eu, acum cu siguranta nu ajuta la slabit, sper insa si asa sa reusesc sa reduc din kg

Ce muncesti tu acolo de esti asa de stresata?
__________________