Subiect: Ein neues Leben
View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 11 iul 2017, 20:10:05
ADINAadinutza's Avatar
ADINAadinutza ADINAadinutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ein neues Leben

Citat:
Anterior postat de Nivara Vezi mesajul
[FONT="Verdana"]

Eu as vrea sa pot sa mananc asa putin ca tine, dar aproape tot timpul am o senzatie de foame, in special dimineata, nu reusesc niciodata sa mananc sub 1500 de calorii si nici foarte multe lichide nu pot sa beau pt. ca nu simt niciodata senzatia de sete. Tu iti iei mesele la ore fixe? Mie mi-au intrat in cap anumite ore la care sa mananc si toata ziua sunt cu gandul acolo, parca este o obsesie, nu prea ma pot concentra la altceva. Voi cum reusiti sa faceti sa nu va ganditi la mancare? Am ajuns sa citesc toata ziua despre diete chiar daca nu respect nimic din ce scrie acolo
poate confuzi foamea cu setea, trebuie sa bei continuu chiar daca nu ai senzatia de sete! e foarte important pentru organismul tau. Incerc sa imi iau mesele la ore aproximativ fixe, daca sunt libera sau de dupa masa, iau MD cand ma trezesc, prazul pe la 12-13 , gustarea pe la 15 si cina 18. daca nu reusesc, sau e un interval de o ora inainte sau dupa, ma iert. Stii cum vei reusi sa nu te gandesti la mancare? sa nu te infometezi, sa bei mult lichid si sa iti permiti sa mananci ce iti place tie in limita caloriilor pe care ti le impui. daca ai chef de inghetata zilnic, fa-o, dar gandeste-te inainte la care masa vrei sa o mananci fara sa o combini cu altceva. e vorba de echilibru. te pot intelege cu disperarea pe care o simti, eram si eu candva asa, toata ziua citeam si ma informam si eram frustrata cum altii pot pana cand am ajuns sa ma cunosc, pe mine si corpul meu. vei reusi si tu, sunt sigura!
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui ADINAadinutza:
nikytour (11 iul 2017)