View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 25 iun 2010, 07:38:02
Dana S's Avatar
Dana S Dana S este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 74
Dieta: Disociata,nr.calorii,grupa sanguina
Date: 155cm, 72kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Sunt si babete "slabute" pe aici?

Citat:
Anterior postat de deea9 Vezi mesajul
pai,eu, de ex, Dana , am fost plecata in Austria si-am avut asigurate micul dejun si cina! la micul dejun mi-am baut cafeaua cu lapte si din meniul suedez afisat acolo mi-am ales doar ce-am crezut de cuviinta , adica o felie de paine neagra cu branza, sau putina omleta sau un ou fiert.... suncile,salamurile,cornurile etc le-am lasat acolo , dar am noroc pentru ca , in general, nu agreez mezelurile... la cina aveam bufet de salate,sunca,calamari,pizza,etc ,plus supa, plus 2-3 tipuri de felul 2 ( trebuia sa aleg dimineata) plus desert.... mancam salate, la felul doi ciuguleam oleaca carnitza , evitand clar cartofii,orezul,pastele..... cu desertul aveam o oaresce problemuta dar mi-am permis abaterea pentru ca umblam ziua km intregi deci,cred ca.... putina vointa ajuta
Deea,draga mea,cred ca facem parte dintr-o alta"rasa"...Ma uit ca ai 163 cm si 53 kg si inca mai vrei sa scazi pana la 50 kg...Pai,dupa umila mea parere, esti deja subponderala,de ce trebuie tu sa te chinui chiar si in cele cateva zile petrecute in vacanta?Dar,de fapt,tu nu te chinui daca esti capabila sa "ciugulesti"dintr-un bufet suedez...Noi "astelalte",pofticioasele,care ne chinuim sa dam jos cate 20 kg.si mai mult,facem parte din categoria celor pentru care,un bufet suedez e o adevarata pacoste...
Si,da,putina vointaajuta,dar...multa vointa,adica pentru toata viata,e al dracului de greu...De aici si yo-yo-ul...Cred ca din ce scriu se simte starea de spirit in care ma aflu dupa cateva luni in care mai mult stau pe loc
Dana S, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1396 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 879 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 622 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat