View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 27 sep 2011, 08:29:32
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Buna,

Numele meu este Mihaela. Acest pseudonim l-am vazut intamplator pe net si mi se pare foarte potrivit... vreau sa prapadesc kilogramele in plus siobiceiurile proaste

Cu dieta merge bine...nu imi e foame si trec printr-o perioada in care sunt foarte ambitionata si atunci nici nu imi e pofta...astept sa vina si faza grea in care o sa am tot felul de pofte. Inainte cand tineam diverse cure, mi se facea mereu pofta de sarmale , nu de ciocolata, torturi sau prajituri ci de sarmale...si visam noaptea la greu sarmalele alea

A iesit foarte bun buseul. Eu am facut cu ciuperci si e foarte delicios, mai ales daca iti plac ciupercile. Nu ma asteptam sa mananc atat de bine la dieta... asa ceva as manca si daca nu as fi la dieta
Eu sunt Georgiana,incantata sa te cunosc!E bine ca vrei sa prapadesti ce e rau in jurul tau.
Ma bucur ca nu ai pofte..si ciudat..sarmale?Eu poftesc la placinta cu mere..dar se poate face si dietetic deci no problem.
Tare ca ti-a iesit buseul..vezi ca nu mori de foame la dieta?Unele persoane cand aud de dieta se gandesc ca bei apa plata cu lamaie si mananci 2 mere toata ziua.
O zi superba iti doresc!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]