View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 04 ian 2012, 19:26:02
brainiac's Avatar
brainiac brainiac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Buna!Eu, de Craciun am resuit sa tin dieta in continuare, ce-i drept nu am avut cine stie ce scofeturi la masa, nici dulciuri, prajituri..doar asa mici tentatii...pe care le-am depasit usor...
Din pacate suntem oameni..si mai grav, suntem femei..ne pasa prea mult de ceea ce zic cei din jurul nostru..de ceea ce zic barbatii, de ceea ce zic alte femei...ne vedem urate, chiar si atunci cand nu suntem..ne vedem monstri, cand poate avem doar nu stiu, un nas mare, o talei mai groasa, sani mai mici, sau picioare prea dolofane...
Nu o sa scapam niciodata de chestiile astea..oricum vom fi, tot timpul vom considera ca e loc de mai bine, ca altele sunt mai frumoase decat noi...si o sa ajungem sa ne smulgem parul din cap si sa fim depresive...

Dar, pe langa toate aceste momente groaznice, cred ca fiecare dintre noi a avut in viata asta, cel putin un moment in care s-a simtit minunat, cand s-a simtit frumoasa, poate chiar perfecta...

Trebuie sa invatam s atrecem peste zilele in care nu ne simtim prea grozam, s ane spunem ca e doar o psa proasta si ca de fapt alta e imaginea noastra...Psihicul e cel mai important..trebuie sa invatam sa ne iubim..cel mai mult..pe noi



Nu-i asa ca e cel mai frumos sentiment de pe pamant sa te simti iubita si apreciata de iubitul tau?
Da, normal ca este..pentru ca asa suntem construite..vedem dorinta in ochii barbatului de langa noi, si deja restul nu mai conteaza
Ma bucur ca ti-ai revenit!un mare plus pentru iubitul tau care te sustine si care te iubeste...iti imaginezi, daca el e innebunit dupa tine acum..cum va fi cand vei fi o sirena de 53 de kg?!
Sa postezi masurile si kg de la care incepi..si planul de bataie mai detaliat..
te pup!
da asa e, este minunat sa fii apreciata de iubitul tau... si el unul din motivele pt care vreau sa-mi schimb stilul de viata... pt ca vreau sa ma bucur din plin de momentele petrecute alaturi de el, vreau sa fie mandru de mine, si totodata daca ajung la silueta dorita voi avea mai multa incredere in mine si altfel va fi si relatia pt ca altfel te implici...cel putin asa mi se pare mie. am postat masurile si de maine voi incepe sa postez si ce mananc... stiu ca am scris mai inainte ca nu ma omor dupa calculat gramaje si calorii ca imi da senzatia ca dezvolt o obsesie vis-a vis de mancare dar mi-am dat seama ca ma si responsabilizeaza... ca ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte sa bag ceva in gura pt ca stiu ca daca nu-s cuminte voi fi trasa de maneca aici si foarte bine, asa si trebuie! numai asa pot invata sa-mi schimb alimentatia si stilul de viata! voi posta imediat si planul de atac si toate cele si voi avea nevoie de ajutorul si indrumarile voastre sper sa pot sa o duc la capat!
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]